ONLY TOP-QUALITY TIPS
The new tip-authorisation model is still proving to be a great move. The strict selection carried out by well-established experts has lead us to top-level results..
As of June1st, 710 tips were publish on our website with brilliant 14,7% ROI. Had you invested EUR 50 per unit (250 EUR for 5/10, 500 EUR for 10/10 and so on…) on our tips, you could have made over 31,500 EUR. Also, we need to add that almost all tips were proposed on Pinnacle and bet365.
Subscribe to Betprepare and starting making money on betting. We’re proving it possible each next month!
- Alžir 2. liga Tuesday
-
- Bordj Menail - Annaba (16:00)
- Alžir kup Tuesday
-
- Alger - Constantine (22:00)
- Argentina 2. liga Tuesday
-
- Ferro Carril Oeste - Alvarado (wed 0:00)
- Argentina 3. liga Tuesday
-
- Laferrere - San Martin Burzaco (20:30)
- Argentina 4. liga Tuesday
-
- Justo Jose De Urquiza - Leandro N. Alem (20:30)
- Berazategui - Claypole (20:30)
- Argentina liga rezervi Tuesday
-
- Velez Sarsfield 2 - Belgrano 2 (20:00)
- Racing Club de Avellaneda 2 - Banfield 2 (20:00)
- Barracas Central 2 - Atletico Tucuman 2 (20:00)
- Godoy Cruz 2 - Boca Juniors 2 (20:00)
- Armenija 1. liga Tuesday
-
- BKMA - Shirak (15:00)
- Urartu - Noah (17:00)
- Armenija 2. liga Tuesday
-
- Alashkert 2 - Gandzasar (14:00)
- Aruba 1. liga Tuesday
-
- Caravel - Jong Aruba (wed 2:00)
- Caravel - Jong Aruba (wed 2:00)
- Australija Queensland liga Tuesday
- Å vicarska 2. liga Tuesday
-
- Bellinzona - Schaffhausen (19:30)
- Xamax - Wil 1900 (19:30)
- Baden - Aarau (20:15)
- Bahrein 1. liga Tuesday
-
- Al Hala - Al Shabbab (18:00)
- East Riffa - Al Riffa (18:00)
- Sitra - Al Hidd (18:00)
- Barbados 1. liga Tuesday
-
- Barbados Soccer Academy - Kickstart (wed 1:00)
- Ellerton Fc - Wotton (wed 3:00)
- Brazil 2. liga Tuesday
-
- Brusque - Mirassol (wed 2:00)
- Brazil Goiano U20 Tuesday
-
- Royal - Trindade (20:30)
- Brazil Roraimense Tuesday
-
- Sao Raimundo Rr - River-Rr (wed 1:00)
- Rio Negro - Progresso (wed 3:00)
- Burkina Faso 1. liga Tuesday
-
- Majestic - Bobo-Dioulasso (18:00)
- Etoile Filante - Asfa Yennega (18:00)
- Rahimo - Sonabel Ouagadougou (18:00)
- Usfa - Vitesse (BF) (18:00)
- Cipar 1. liga Tuesday
-
- Achnas - Apollon Limassol (16:00)
- Zakakiou - Doxa (18:00)
- Copa Sudamericana Tuesday
-
- Deportes Union - Cruzeiro (wed 0:00)
- Garcilaso - Cuiaba Esporte (wed 2:00)
- Sportivo Trinidense - Nacional Potosi (wed 2:00)
- Argentinos Juniors - Corinthians (wed 2:30)
- Alianza - Universidad Catolica (wed 4:00)
- Egipat 1. liga Tuesday
-
- Smouha - Baladiyat El Mahalla (16:00)
- Al Ahly - Ceramica Cleopatra (19:00)
- Pharco - El-Masry (19:00)
- Al Ahly - Ceramica Cleopatra (19:00)
- Egipat 2. liga Skupina A Tuesday
-
- Asyut Petroleum - Aswan Sc (15:30)
- Abu Qir Semad - Misr Lel Makkasa (15:30)
- Nasr Taadeen - Nogoom Fc (15:30)
- Gomhoriat Shebin - Dekernes (15:30)
- Makadi - Telecom Egypt (15:30)
- Ekvador 2. liga Tuesday
-
- Manta - Gualaceo (22:00)
- Vargas Torres - Guayaquil City (wed 2:00)
- Engleska 1. liga Tuesday
-
- Arsenal - Chelsea (21:00)
- Engleska 1. liga U18 Tuesday
-
- West Bromwich - Southampton (13:00)
- Engleska 2. liga Tuesday
-
- Leicester - Southampton (21:00)
- Engleska 2. liga U21 Tuesday
-
- Swansea - Burnley (14:00)
- Bristol City - Hull (14:00)
- Watford - Coventry (14:00)
- Cardiff - Peterborough (14:00)
- Ipswich - Wigan (14:00)
- Millwall - Barnsley (15:00)
- QPR - Birmingham (20:00)
- Engleska 3. liga Tuesday
-
- Cheltenham - Peterborough (20:45)
- Cambridge United - Wycombe (20:45)
- Engleska 4. liga Tuesday
-
- Colchester - Doncaster (20:45)
- Barrow - Bradford (20:45)
- Engleska 7. liga Ishtmian Tuesday
-
- Concord Rangers - Bognor Regis Town (20:45)
- Potters Bar - Hastings (20:45)
- Whitehawk - Enfield Town (20:45)
- Cheshunt - Horsham FC (20:45)
- Engleska 7. liga Sjever Tuesday
-
- Bamber Bridge - Macclesfield (20:45)
- Guiseley - Worksop (20:45)
- Finska kup Tuesday
-
- Kyparamaki - Pepo Lappeenranta (18:00)
- Mikkeli 2 - Keupa (18:30)
- Nups 2 - Pps/old Stars (19:00)
- Francuska 2. liga Tuesday
-
- Bordeaux - Dunkerque (20:45)
- Caen - Annecy (20:45)
- Valenciennes - Ajaccio (20:45)
- Auxerre - Laval (20:45)
- Grenoble - St. Etienne (20:45)
- Troyes - Pau (20:45)
- Bastia - Concarneau (20:45)
- Guingamp - Angers (20:45)
- Rodez - Paris FC (20:45)
- Quevilly - Amiens (20:45)
- Grčka 3. liga Skupina 3 Tuesday
-
- Vyzas Fc - Panelefsiniakos (15:00)
- Gvineja 1. liga Tuesday
- Honduras 1. liga Tuesday
-
- Real Espana - Genesis (wed 3:00)
- Island kup Tuesday
-
- Fjolnir - Selfoss (21:15)
- Island kup W Tuesday
-
- Kopavogur - Grotta (20:30)
- Italija kup Tuesday
-
- Lazio - Juventus (21:00)
- Južna Afrika 1. liga Tuesday
-
- Mamelodi - Sekhukhune (19:30)
- Kanada kup Tuesday
-
- Cavalry - Vancouver Fc (wed 3:00)
- Kirgistan 1. liga Tuesday
-
- Aldier - Talant (13:05)
- Muras United - Abdish-Ata (14:00)
- Kolumbija kup Tuesday
-
- Tigres FC - Cucuta (wed 2:40)
- Latvija 1. liga Tuesday
-
- Grobina - Rigas Futbola Skola (12:00)
- Liepajas Metalurgs - Jelgava (16:30)
- Litva 1. liga Tuesday
-
- Siauliai - Suduva (18:00)
- Mađarska kup Tuesday
-
- Paks - Kisvarda (20:00)
- Nizozemska 1. liga U18 Tuesday
-
- Psv - Az Alkmaar (15:00)
- Utrecht - Ajax (18:30)
- NjemaÄka Oberliga Bayern sjever Tuesday
-
- Neumarkt - Eltersdorf (18:15)
- NjemaÄka Oberliga Bremen Tuesday
-
- BTS Neustadt - Tura Bremen (19:00)
- NjemaÄka Oberliga Niedersachsen Tuesday
-
- Arminia Hannover - Rehden (18:45)
- Norveška 1. liga W Tuesday
-
- Valerenga - Stabaek (18:00)
- Norveška 1. liga W Tuesday
-
- Valerenga - Stabaek (18:00)
- Norveška kup Tuesday
-
- Skeid - Raufoss (18:00)
- Oman 1. liga Tuesday
-
- Al Wehda (OMA) - Al-Shabab (15:40)
- Ibri - Dhofar (15:50)
- Peru 1. liga Tuesday
- Peru 2. liga Tuesday
- Poljska 2. liga Tuesday
-
- Zaglebie Sosnowiec - S. Rzeszow (18:00)
- Podbeskidzie - Tychy (18:00)
- R. Rzeszow - Wisla Krakow (20:30)
- Saudijska Arabija 2. liga Tuesday
-
- Al Adalh - Al Jandal (17:50)
- Al Orubah - Al Kholood (18:30)
- Al Faisaly - Al Arabi (19:45)
- Siera Leone 1. liga Tuesday
-
- Ports Authority - Diamond Stars (19:00)
- Ports Authority - Old Edwardians (19:00)
- Ports Authority - Old Edwardians (19:00)
- Somalija 1. liga Tuesday
-
- Horseed - Kigs (14:30)
- Švedska 2. liga Tuesday
-
- Degerfors - Helsingborg (19:00)
- Tanzanija 1. liga Tuesday
-
- Jkt Tanzania - Young Africans (15:00)
- Jkt Tanzania - Young Africans (15:00)
- Dodoma Jiji - Simba (18:00)
- Dodoma Jiji - Simba (18:00)
- Turkmenistan 1. liga Tuesday
-
- Merw - Nebitci (14:00)
- Turska kup Tuesday
-
- Ankaragucu - Besiktas (19:30)
- Uganda 1. liga Tuesday
-
- Vipers - Maroons (18:00)
- Wales 2. liga Sjever Tuesday
-
- Denbigh Town - Bangor 1876 (20:30)
- Argentina 1. liga W Tuesday
-
- Obras Sanitarias - Union Florida (wed 1:00)
- Argentina 1. liga M Tuesday
-
- Obera TC - Atletico Cordoba (wed 2:00)
- Asian Champions Cup M Tuesday
-
- Pelita Jaya - NS Matrix (11:30)
- Hong Kong Eastern - Prawira Bandung (15:00)
- Austrija 1. liga M Tuesday
-
- Oberwart - Swans Gmunden (18:00)
- UBSC Graz - Kraftwerk Wels (19:00)
- St. Polten - Arkadia Traiskirchen (19:00)
- Kapfenberg - Klosterneuburg (19:00)
- Å vicarska 1. liga M Tuesday
-
- Union Neuchatel - Massagno (19:30)
- Geneve Lions - Fribourg (19:30)
- Češka 1. liga M Tuesday
-
- Olomoucko - CEZ Nymburk (18:00)
- NH Ostrava - Opava (18:00)
- Bjelorusija 1. liga W Tuesday
-
- Tsmoki Minsk - Rguor Minsk (17:00)
- Brazil 1. liga M Tuesday
-
- Minas Mg - Uniao Corinthians (wed 0:00)
- Unifacisa - Sao Paulo (wed 0:30)
- Brazil 1. liga W Tuesday
-
- Santo Andre - Sesi Sao Paulo (wed 0:30)
- Bugarska 1. liga M Tuesday
-
- Levski - Minyor (18:00)
- Bultex 99 - Beroe (18:00)
- Spartak Pleven - Chernomorets (18:00)
- Rilski Sportist - Balkan (18:00)
- Crna Gora 1. liga M Tuesday
-
- Sutjeska - Danilovgrad (18:00)
- Jedinstvo - Ibar (18:00)
- Studentski Centar - Teodo Tivat (18:00)
- Kotor - Podgorica (18:00)
- Danska 1. liga M Tuesday
-
- Amager - Herlev Wolfpack (19:00)
- Estonija 1. liga M Tuesday
-
- Kalev Cramo - Tallinna Kalev (18:00)
- Euroliga M Tuesday
-
- Panathinaikos - Maccabi Tel Aviv (19:30)
- Real Madrid - Baskonia (21:00)
- Finska 1. liga W Tuesday
-
- Torpan Pojat Helsinki - Peka (17:30)
- Francuska 1. liga M Tuesday
-
- Limoges - Gravelines (20:00)
- Saint Quentin - Nanterre (20:00)
- Blois - Chalon (20:00)
- Francuska 1. liga W Tuesday
-
- BLMA - Charnay Basket (19:00)
- Hainaut - Landerneau Bretagne (20:00)
- Flames Carolo - Roche Vendee (20:00)
- Lille - Angers (20:50)
- Francuska 1. liga U21 M Tuesday
-
- Boulogne-Levallois - Bourg-en-Bresse (15:00)
- Roanne - Monaco (15:00)
- Limoges - Gravelines (17:00)
- Strasbourg - Le Mans (17:00)
- Ada Blois - Chalon/Saone (17:00)
- Nancy - Lyon (17:00)
- Saint Quentin - Nanterre (17:00)
- Gruzija 1. liga M Tuesday
-
- Kutaisi - Rashi (17:00)
- Island 1. liga M Tuesday
-
- Alftanes - KeflavÃk (21:15)
- Kina 1. liga M Tuesday
-
- Zhejiang Guangsha - Guangdong Tigers (13:35)
- Shenzhen - Liaoning Leopards (13:35)
- Libanon 1.liga M Tuesday
-
- Sagesse - Antranik (15:45)
- Litva 2. liga M Tuesday
- Mađarska 1. liga W Tuesday
-
- Atomeromu - Uni Gyor (17:45)
- Sopron - Miskolc (18:00)
- Meksiko Cibacopa M Tuesday
-
- Venados De Mazatlan - Astros (wed 1:00)
- Rayos De Hermosillo - Pioneros De Los Mochis (wed 5:15)
- Meksiko Cibacopa M Tuesday
-
- Venados De Mazatlan - Astros (wed 5:15)
- Rayos De Hermosillo - Pioneros De Los Mochis (wed 5:15)
- NBA liga M Tuesday
-
- Minnesota - Phoenix (wed 1:30)
- Milwaukee - Indiana (wed 2:30)
- L.A. Clippers - Dallas (wed 4:00)
- Novi Zeland 1. liga M Tuesday
-
- Auckland Tuatara - Franklin Bulls (wed 9:30)
- Portoriko 1. liga M Tuesday
-
- Cangrejeros D. S. - Leones De Ponce (wed 2:00)
- Gigantes De Carolina - Osos De Manati (wed 2:00)
- Rumunjska 1. liga W Tuesday
-
- Arad - Phoenix Constanta W (18:00)
- Rusija 1. liga W Tuesday
-
- Ekaterinburg - Nika Siktivkar (16:00)
- Rusija 1. liga M Tuesday
-
- Lokomotiv Kuban 2 - CSKA Moskva 2 (13:00)
- Temp Sumz Revda - Dynamo Vladivostok (15:00)
- Rusichi Kursk - Chelyabinsk (16:00)
- Sjeverna Makedonija 1. liga W Tuesday
-
- Basket Kam - Patriot (19:00)
- Badel 1862 Skopje - Grizli (19:00)
- SlovaÄka 1. liga M Tuesday
-
- Inter Bratislava - Prievidza (18:00)
- Handlova - Komarno (18:00)
- Spisska Nova Ves - Svit (18:00)
- SlovaÄka 1. liga W Tuesday
-
- Kosice - Cbk Kosice (19:00)
- Slovenija 1. liga W Tuesday
-
- Celje - Triglav (17:30)
- Srbija 1. liga W Tuesday
-
- Partizan - Crvena Zvezda (17:30)
- Švedska 1. liga W Tuesday
-
- Sodertalje - Lulea (19:00)
- Turska 2. liga W Tuesday
-
- Bursa Antspor - Bodrum (14:35)
- Ukrajina 1. liga M Tuesday
-
- Cherkaski Mavpy - Kyiv (17:00)
- Urugvaj 1. liga M Tuesday
-
- Defensor Sporting - Aguada (wed 2:15)
- Velika Britanija 1. liga W Tuesday
- VTB liga M Tuesday
-
- UNICS Kazan - Samara Sgeu (18:00)
- Lokomotiv Kuban - Parma Perm (19:00)
- WASL M Tuesday
-
- Al Manama - Kuwait Sc (19:00)
- Danska 1. liga W Tuesday
-
- Copenhagen - Ikast (18:30)
- Viborg - Odense (20:00)
- Europska liga M Tuesday
-
- Savehof - Flensburg (18:45)
- Dinamo Bukurešt - Skjern (18:45)
- Fuchse Berlin - Nantes (20:45)
- Lowen - Sporting (20:45)
- Island 1. liga W Tuesday
-
- Valur - Ibv (20:00)
- Fram - Haukar (21:40)
- Koreja 1. liga W Tuesday
- Mađarska 1. liga W Tuesday
-
- Kisvardai - Ferencvaros (18:00)
- Nizozemska 1. liga M Tuesday
-
- Quintus - Aalsmeer 2 (20:30)
- Nizozemska 1. liga W Tuesday
-
- Amsterdam - Veneco Velo (20:00)
- Norveška 1. liga M Tuesday
-
- Fjellhamer - Sandefjord (18:30)
- Kristiansand - Melhus (20:00)
- Norveška 1. liga W Tuesday
-
- Kristiansand - Gjerpen (17:30)
- Poljska 3. liga W Tuesday
-
- Grunwald Ruda Slaska - Olkusz (19:00)
- Wroclaw - Kobierzyce 2 (19:15)
- Ks Poznan - Zprp Kalisz (20:00)
- Rusija 1. liga W Tuesday
-
- Zvenigorod - Cska Moscow (18:00)
- Krasnodar - Astrahanochka (18:00)
- Alžir kup Wednesday
-
- Belouizdad - D´alger (22:00)
- Albanija 2. liga Wednesday
-
- Korabi Peshkopi - Luzi (15:00)
- Albanija kup Wednesday
-
- Vllaznia - Egnatia Rrogozhine (18:00)
- Tirana - Kukesi (18:00)
- Andora kup Wednesday
-
- Inter Escaldes - Pas De La Casa (20:30)
- Ue Santa Coloma - Pas De La Casa (20:45)
- Angola 1. liga Wednesday
-
- Petro De Luanda - Sao Salvador (17:00)
- Antigva i Barbuda Wednesday
-
- Willikies - Ottos Rangers (thu 2:00)
- Argentina 3. liga Wednesday
-
- Acassuso - Sacachispas (20:00)
- Argentina 5. liga Wednesday
- Argentina liga rezervi Wednesday
-
- Gimnasia La Plata 2 - Rosario Central 2 (20:00)
- Defensa Y Justicia 2 - Atletico Huracan 2 (20:00)
- Lanus 2 - Independiente 2 (20:00)
- Central Cordoba 2 - Sarmiento Junin 2 (thu 0:00)
- Talleres Cordoba 2 - Tigre 2 (thu 0:00)
- Australija Northern NSW liga Wednesday
-
- Adamstown Rosebud - Weston Workers (thu 6:30)
- Australija Queensland liga Wednesday
-
- Sunshine Coast Wanderers - Queensland Lions (12:30)
- Peninsula - Olympic Fc (12:30)
- Azerbejdžan kup Wednesday
-
- Gabala - Zira (15:00)
- Qarabag - Neftchi (18:00)
- Å kotska 5. liga Sjever Wednesday
-
- Brora Rangers - Wick Academy (21:00)
- Å panjolska 5. liga Skupina 12 Wednesday
-
- Gran Tarajal - Buzanada (17:45)
- Å panjolska 5. liga Skupina 5 Wednesday
-
- Rapitenca - Mollerussa (20:00)
- Å vicarska 2. liga Wednesday
-
- Stade Nyonnais - Vaduz (19:30)
- Češka 1. liga U19 Wednesday
-
- Jihlava - Sparta Prague (11:00)
- Češka kup Wednesday
-
- Plzen - Zlin (18:00)
- Češka reg. liga Kralovehradecky KP Wednesday
-
- Cerveny Kostelec - Solnice (17:30)
- Češka reg. liga Liberecky KP Wednesday
-
- Sedmihorky - Hradek Nad Nisou (17:30)
- Belgija 2. liga W Wednesday
-
- St. Liege 2 - Club Brugge Ii (19:00)
- BiH 2. liga skupina RS Wednesday
-
- Slavija Sarajevo - Drina Zvornik (16:30)
- Rudar Prijedor - Leotar (16:30)
- Kozara - Mrkonjic Grad (16:30)
- Zeljeznicar Banja Luka - Sutjeska Foca (16:30)
- Ljubic Prnjavor - Famos Vojkovici (16:30)
- Nevesinje - Bsk Banja Luka (16:30)
- Romanija Pale - Laktasi (16:30)
- Radnik Bijeljina - Omarska (18:30)
- Modrica - Kozarska Dubica (20:00)
- Bjelorusija 1. liga W Wednesday
-
- Smorgon - Gomel (13:00)
- Brazil 1. liga U20 Wednesday
-
- Palmeiras - Athletico-Pr (20:00)
- Ceara - Corinthians (20:00)
- America Mg - Atletico-Mg (20:00)
- Internacional - Bahia (20:00)
- Goias - Sao Paulo (20:30)
- Cruzeiro - Fortaleza (21:00)
- Santos - Flamengo Rj (22:00)
- Brazil 3. liga Wednesday
-
- Aparecidense - Sampaio Correa (thu 1:00)
- Brazil Gaucho 2 Wednesday
-
- Futvida - Sao Gabriel (20:00)
- Monsoon - Lajeadense (thu 0:00)
- Veranopolis - Esportivo (thu 0:00)
- Passo Fundo - GE Gloria (thu 0:30)
- Frederiquense - Gaucho (thu 0:30)
- Bugarska 3. liga jugoistok Wednesday
-
- Lok. Plovdiv 2 - Botev Plovdiv 2 (16:00)
- Bugarska 3. liga sjeveroistok Wednesday
-
- Lokomotiv Ruse - Dunav Ruse 2 (16:00)
- Bugarska kup Wednesday
-
- Ludogorets Razgrad - Hebar (17:45)
- Cipar 1. liga Wednesday
-
- Karmiotissa Polemidion - Othellos Athienou (17:00)
- AEL Limassol - Nea Salamis (18:00)
- Copa Sudamericana Wednesday
-
- Coquimbo - Racing Club de Avellaneda (thu 0:00)
- Danubio - Athletico-Pr (thu 0:00)
- Bragantino SP - Sportivo Luqueno (thu 2:00)
- Tomayapo - Belgrano (thu 2:30)
- Rayo Zuliano - Ameliano (thu 4:00)
- Crna Gora 2. liga Wednesday
-
- Bokelj - Kom (17:00)
- Berane - Iskra (17:00)
- Podgorica - Grbalj (17:00)
- Otrant - Lovcen (17:00)
- Internacional - Igalo (17:00)
- DR Kongo 1. liga Wednesday
-
- St Eloi Lupopo - Dauphins Noirs (16:00)
- Aigles Du Congo - Lubumbashi Sport (16:00)
- Egipat 1. liga Wednesday
-
- El Gaish - Enppi (16:00)
- Pyramids - National Bank Egypt (19:00)
- Arab Contractors - Zamalek FC (19:00)
- Arab Contractors - Zamalek FC (19:00)
- Ekvador 2. liga Wednesday
-
- Nueve De Octubre - Chacaritas (22:00)
- Leones Del Norte - San Antonio (ECU) (thu 2:00)
- El Salvador 1. liga Wednesday
-
- Fuerte San Francisco - Fas (23:00)
- Alianza Fc - Dragon (thu 3:00)
- Municipal Limeno - Luis Angel Firpo (thu 3:30)
- Engleska 1. liga Wednesday
-
- Wolverhampton - Bournemouth (20:45)
- Everton - Liverpool (21:00)
- Manchester United - Sheffield United (21:00)
- Crystal Palace - Newcastle United (21:00)
- Engleska 1. liga U18 Wednesday
-
- Leeds - Derby (13:30)
- Engleska 2. liga Wednesday
-
- Coventry - Hull City (20:45)
- Engleska 3. liga Sjever W Wednesday
-
- Wolverhampton - Derby (20:45)
- Engleska 7. liga Jug Wednesday
- Farski otoci kup Wednesday
-
- Sandur - Ab Argir (18:30)
- Fc Suduroy - Tb Tvoroyri (18:30)
- Hoyvik - Vikingur (18:30)
- Klaksvik - HB Torshavn (19:30)
- Finska 1. liga Wednesday
-
- Sjk - Helsinki HJK (18:00)
- Finska 2. liga Wednesday
-
- Jaro FF - Kapa (17:30)
- PK-35 - TPS Turku (17:30)
- KTP - Sjk Akatemia (17:30)
- Japs - Salon Palloilijat (17:30)
- Mikkeli - Jippo (17:30)
- Finska 4. liga Grupa B Wednesday
-
- Poxyt - Tampere Utd (17:30)
- TPV - Ilves-Kissat (18:00)
- P-Ilrot Rauma - HJS Akatemia (18:00)
- Honka Espoo - Ebk (18:00)
- Finska kup Wednesday
-
- Fc Kirkkonummi - Keski Uusimaa (18:30)
- Toejoen Veikot - Haka Valkeakoski 2 (19:00)
- LPS - Eps 2 (19:10)
- Francuska 1. liga Wednesday
-
- Lorient - Paris Saint Germain (19:00)
- Marseille - Nice (21:00)
- Monaco - Lille (21:00)
- Francuska 1. liga W Wednesday
-
- Lyon - Guingamp (18:30)
- PSG - Paris Fc (18:30)
- Montpellier - Saint Etienne (18:30)
- Dijon - Stade De Reims (18:30)
- Lille - Bordeaux (18:30)
- Le Havre - Fc Fleury 91 (18:30)
- Gana 1. liga Wednesday
-
- Dreams - Bechem United (17:00)
- Grčka 3. liga Skupina 1 Wednesday
-
- Thermaikos - Veria (15:00)
- Panthrakikos - Aris Petinos (15:00)
- Aris Avatou - Kavala (15:00)
- Aetos Varvaras - Poseidonas Michanionas (15:00)
- Keravnos Anchelochori - Chrisoupolis (15:00)
- Paok Kristonis - Apollon Paralimniou (15:00)
- M. Alexandros Agia Marina - Chaniotis (15:00)
- Epanomi - Doxa Dramas (15:00)
- Orestis Orestiadas - Niki Efkarpias (15:00)
- Grčka 3. liga Skupina 2 Wednesday
-
- Svoronos Fc - Zakinthos (10:00)
- Trikala - Thyella Katsikas (15:00)
- Eordaikos - Kastoria (15:00)
- Thesprotos - Fikis (15:00)
- Nea Artaki - Ethnikos Neou (15:00)
- Asteras Stavrou - Anagennisi Arta (15:00)
- Asteras Petriti - Lefkimmi (15:00)
- Vataniakos - Magnisiakos (15:00)
- Kileler - Pierikos (15:00)
- Grčka 3. liga Skupina 3 Wednesday
-
- Mykonos - Mesolongi Ae (10:00)
- Marko - Afantou (13:00)
- Panargiakos - Rodos (15:00)
- Panegialios - Korinthos (15:00)
- Ialisos - Kyanos A. V. (15:00)
- Ermionidas-Ermis - Filiatron (15:00)
- Pyliou - Thyella D. (15:00)
- Ellas Syrou - Pao Varda (17:00)
- Grčka 3. liga Skupina 4 Wednesday
-
- Episkopi - Panionios (15:00)
- Ipato - Aris Petroupolis (15:00)
- Ethnikos Piraeus - Smyrnis (15:00)
- Agios Nikolaos - Proodeftiki (15:00)
- Almyros Gaziou - Atsalenios (15:00)
- Ao Ilisiakos - Agia Paraskevi (15:00)
- Fostiras - Peramaikos (15:00)
- Atromitos Peiraia - Chaidari (15:00)
- Ellopiakos - Ermis Zonianon (15:00)
- Atromitos Piraeus - Chaidari (15:00)
- Haiti 1. liga Wednesday
- Honduras 1. liga Wednesday
-
- Olancho - Vida (thu 1:15)
- Lobos UPNFM - Olimpia (thu 3:30)
- Indonezija 1. liga Wednesday
-
- Persebaya Surabaya - Bali United (10:00)
- Persik Kediri - PSS Sleman (14:00)
- Island kup Wednesday
-
- Valur Reykjavik - FH Hafnarfjordur (21:15)
- Throttur Reykjavik - Hk Kopavogur (21:15)
- Asvellir - KR Reykjavik (21:15)
- Augnablik - Stjarnan (22:00)
- Italija 4. liga Skupina C Wednesday
-
- Virtus Bolzano - Portogruaro (15:00)
- Italija kup Wednesday
-
- Atalanta - Fiorentina (21:00)
- Izrael 3. liga Sjever Wednesday
- Izrael kup Wednesday
- Japan Liga kup Wednesday
-
- Toyama - Shimizu (12:00)
- Kumamoto - Sagan Tosu (12:00)
- Kusatsu - Kashiwa (12:00)
- Okayama - Yokohama FC (12:00)
- Ryukyu - Gamba Osaka (12:00)
- Blaublitz - Shonan (12:00)
- Nagano - Kyoto (12:00)
- Nara Club - Hiroshima (12:00)
- Gainare Tottori - Urawa (12:30)
- Kanada kup Wednesday
-
- Toronto - Simcoe County Rovers (thu 1:30)
- Katar 1. liga Wednesday
-
- Umm Salal - Al Duhail (17:30)
- Al Rayyan - Al Ahli Doha (17:30)
- Al Wakrah - Al Gharrafa (17:30)
- Al Arabi Doha - Al Markhiya (17:30)
- Shamal - Al Sadd (17:30)
- Muaither - Qatar Sc (17:30)
- Kenija 2. liga Wednesday
-
- Migori - Mara Sugar (12:00)
- Mombasa Stars - Darajani Gogo (14:00)
- Kolumbija kup Wednesday
-
- Cartagena (COL) - Huila (22:30)
- Jaguares De Cordoba - Llaneros (23:00)
- Leones - Pereira (thu 2:00)
- Santa Fe - Inter Palmira (thu 2:30)
- Kosovo kup Wednesday
-
- Drita - Prishtina (15:00)
- Fc Ballkani - Suhareka (15:00)
- Kostarika 1. liga Wednesday
-
- Grecia - Guanacasteca (23:00)
- Liberia Mia - San Carlos (thu 4:00)
- Litva 1. liga Wednesday
-
- Fk Panevezys - Dziugas (17:00)
- Transinvest - Hegelmann (17:00)
- Fk Panevezys - Dziugas (17:00)
- Kauno Zalgiris - Banga Gargzdai (18:00)
- Zalgiris Vilnius - Dainava Alytus (19:00)
- Luksemburg kup Wednesday
-
- Jeunesse Esch - Hesperange (20:00)
- Niedercorn - Differdange 03 (20:00)
- Hostert - Mondorf-Les-Bains (20:00)
- Yellow Boys - Una Strassen (20:00)
- Mađarska kup Wednesday
-
- Nyiregyhaza - Ferencvaros (20:00)
- Meksiko 3. liga Wednesday
-
- Colima FC - Mexicali (23:00)
- Meksiko 4. liga Wednesday
-
- Santiago - Cdm (22:00)
- MLS Next Pro Wednesday
-
- Atlanta United 2 - Chattanooga (thu 1:30)
- Moldavija kup Wednesday
-
- Milsami Orhei - Sheriff (18:00)
- Petrocub - Balti (18:00)
- Zimbru Chisinau - Sheriff (18:00)
- Nikaragva 1. liga Wednesday
-
- Matagalpa - Managua (23:00)
- Ocotal - Sebaco (thu 3:00)
- Masachapa - Esteli (thu 3:00)
- Nizozemska 1. liga Wednesday
-
- Twente - Almere City (18:45)
- Ajax - Excelsior (21:00)
- NjemaÄka 3. liga Wednesday
-
- Saarbrucken - RW Essen (19:00)
- NjemaÄka Oberliga Bayern sjever Wednesday
-
- Bayern Hof - Ammerthal (18:30)
- NjemaÄka Oberliga Bremen Wednesday
-
- Hemelingen - Brinkumer (18:30)
- NjemaÄka Oberliga Mittelrhein Wednesday
-
- Schafhausen - Frechen (18:45)
- NjemaÄka Oberliga Niedersachsen Wednesday
-
- Rotenburger - Emden (18:45)
- NjemaÄka Oberliga Schleswig-Holstein Wednesday
-
- Todesfelde - Preussen Reinfeld (18:45)
- Hohenwestedt - Flensburg (19:30)
- NjemaÄka Reg. Bavarska Wednesday
-
- Bayern Munich (A) - Buchbach (19:00)
- NjemaÄka Reg. Sjever Wednesday
-
- Hamburger (A) - Oldenburg (19:00)
- Jeddeloh - Phonix Lubeck (19:00)
- Norveška kup Wednesday
-
- Hodd - Aalesund (18:00)
- Pors Grenland - Odd Grenland (18:00)
- Fram Larvik - Arendal (18:00)
- Eidsvold Turn - Mjondalen (18:00)
- ULL Kisa - Rosenborg (18:00)
- Mandalskameratene - Bryne (18:00)
- Flekkeroy - Egersunds (18:00)
- Strindheim - Molde (18:00)
- Vard Haugesund - Sandnes Ulf (18:00)
- Stord Sunnhordaland - Lysekloster (18:00)
- Baerum - Stabaek (18:00)
- Kjelsas - Kongsvinger (18:00)
- Askoy - Brann (18:00)
- Elverum - Ham Kam (18:00)
- Floya - Tromso (18:00)
- Frigg - KFUM Oslo (18:00)
- Traeff - Kristiansund (18:00)
- Bjarg - Asane (18:00)
- Stjordals Blink - Levanger (18:00)
- Junkeren - Bodo/Glimt (18:00)
- Skjervoy - Alta (18:00)
- Melhus - Ranheim (18:00)
- Froya - Sogndal (18:00)
- Rade - Moss (18:00)
- Torvastad - Viking (18:00)
- Tromsdalen Uil - Lyn (19:00)
- Jerv - Stromsgodset (19:00)
- Strommen - Lillestrom (19:05)
- Norveška kup W Wednesday
-
- Blindheim - Aalesund (18:30)
- Peru 2. liga Wednesday
-
- Carlos Stein - Pirata (22:30)
- Binacional - Ayacucho (thu 2:00)
- Poljska 2. liga Wednesday
-
- Wisla Plock - Miedz Legnica (18:00)
- Pruszkow - Arka Gdynia (18:00)
- Lechia Gdansk - Polonia Warsaw (20:30)
- Poljska kup W Wednesday
-
- Uks Sms Lodz - Gks Katowice (16:00)
- Gdansk - Wroclaw (17:00)
- Portugal 2. liga Wednesday
-
- Avs - Porto B (21:15)
- Rusija 1. liga Wednesday
-
- Orenburg - Dynamo Moscow (15:00)
- Nizhniy Novgorod - Lokomotiv Moscow (17:15)
- Zenit - Rubin Kazan (19:30)
- Krasnodar - Baltika (19:30)
- Rusija 2. liga Wednesday
-
- SKA Khabarovsk - Rodina (11:00)
- Tyumen - Chernomorets Novorossijsk (15:00)
- Volgar Gazprom - Torpedo Moscow (16:00)
- Alania - Kuban (16:00)
- Akron Togliatti - Leningradets (16:30)
- Neftekhimik Nizhnekamsk - Shinnik Yaroslavl (17:00)
- Saratov - Yenisey Krasnoyarsk (17:00)
- Khimki - Kamaz Naberezhnye Chelny (18:00)
- Dyn. Makhachkala - Arsenal Tula (18:30)
- Rusija 4. liga Skupina 1 Wednesday
-
- Kholding - Spartak Nalchik (15:00)
- Fk Pobeda - Sevastopolj (15:00)
- Saudijska Arabija 2. liga Wednesday
-
- Al Jabalain - Al Najma (18:15)
- Al Bukayriyah - Al Qadisiyah (18:15)
- Jeddah - Al-Qaisumah (19:45)
- Siera Leone 1. liga Wednesday
-
- Wusum Stars - Slifa (18:15)
- East End Lions - Wilberforce Strikers (19:00)
- Bo Rangers - Real Republicans (19:00)
- SlovaÄka 2. liga Wednesday
-
- Slovan Bratislava B - Malzenice (15:00)
- Puchov - Tatran Presov (16:30)
- Samorin - Zilina B (16:30)
- L. Mikulas - Trebisov (16:30)
- Petrzalka - Spisska Nova Ves (16:30)
- D. Kubin - Hummene (16:30)
- Povazska Bystrica - Komarno (16:30)
- Myjava - Pohronie D. Zdana (19:00)
- SlovaÄka 4. liga Zapad Wednesday
-
- Blava J. Bohunice - Pata (17:30)
- Slovenija kup Wednesday
-
- Nd Gorica - Beltinci (20:00)
- Somalija 1. liga Wednesday
-
- Elman - Jeenyo (14:30)
- Španjolska 1. liga W Wednesday
-
- Las Planas - Barcelona (18:00)
- Srbija 3. liga Istok Wednesday
-
- Vlasina - Timocanin (16:30)
- Trayal Krusevac - Dunav Prahovo (16:30)
- Buducnost Popovac - Sindjelic Beograd (16:30)
- Pcinja - Zitoradja (16:30)
- Paracin - Jagodina (16:30)
- Mesevo - Radnicki Pirot (16:30)
- Derdap - Radnicki Sombor (16:30)
- Jedinstvo Krusevac - SFS Borac (16:30)
- Srbija kup Wednesday
-
- Radnicki Kragujevac - Vojvodina (16:00)
- Crvena Zvezda - Partizan (19:00)
- Švedska 1. liga Wednesday
-
- Goteborg IFK - Hacken (19:00)
- AIK Stockholm - Varnamo (19:00)
- Brommapojkarna - Sirius (19:00)
- Tajland liga kup Wednesday
-
- Chiangrai United - Port (13:00)
- Ratchaburi - Pathum United (13:30)
- Buriram United - Lamphun Warrior (14:00)
- Tanzanija 1. liga Wednesday
-
- Jkt Tanzania - Young Africans (15:00)
- Togo 1. liga Wednesday
-
- Asc Kara - Otr (17:00)
- Semassi - Dynamic Togolais (17:00)
- Kara - Gomido (17:00)
- Gbikinti Bassar - Espoir (17:00)
- Kakadl - Binah (17:00)
- Tambo - Unisport (17:00)
- Barracuda - Entente 2 (17:00)
- Gbohloe-Su - Doumbe (17:00)
- Turkmenistan 1. liga Wednesday
-
- Energetik - Ahal (13:00)
- Kopetdag Asgabat - Asgabat (14:00)
- Sagadam - Altin Asir (14:30)
- Turska kup Wednesday
-
- Trabzonspor - Karagumruk (19:30)
- Uganda 1. liga Wednesday
-
- Arua Hill - Ura Sc (15:00)
- Express - Airtel Kitara (15:00)
- Nec Fc - Bul (18:00)
- Urugvaj 1. liga Wednesday
-
- Rampla Jrs - Defensor Sp. (20:00)
- Wales 2. liga Sjever Wednesday
-
- Holywell Town - Llanidloes (21:00)
- Zambija 1. liga Wednesday
-
- Fc Muza - Nkwazi (15:00)
- Zimbabve 1. liga Wednesday
-
- Chicken Inn - Hwange (15:00)
- Ngezi Platinum - Yadah (15:00)
- Herentals - Highlanders (15:00)
- Platinum - Zpc Kariba (15:00)
- Telone - Bulawayo Chiefs (15:00)
- Bikita Minerals - Simba Bhora (15:00)
- ABA 2. liga M Wednesday
-
- Podgorica - Vojvodina (17:00)
- Albanija 1. liga M Wednesday
-
- Beselidhja - Tirana (17:00)
- Argentina 1. liga M Wednesday
-
- Riachuelo - La Union Formosa (thu 2:00)
- Ciclista Olimpico De La Banda - Obras Sanitarias (thu 3:00)
- Asian Champions Cup M Wednesday
-
- NS Matrix - Hong Kong Eastern (11:30)
- Prawira Bandung - Pelita Jaya (15:00)
- Australija NBL Central M Wednesday
-
- Eastern Mavericks - Southern Tigers (thu 7:45)
- North Adelaide Rockets - West Adelaide Bearcats (thu 7:45)
- Sturt Sabres - Woodville Warriors (thu 7:45)
- Norwood Flames - South Adelaide Panthers (thu 7:45)
- Forestville Eagles - Central Districts Lions (thu 9:15)
- Australija NBL Central W Wednesday
-
- Eastern Mavericks - Southern Tigers (thu 6:00)
- North Adelaide Rockets - West Adelaide Bearcats (thu 6:00)
- Sturt Sabres - Woodville Warriors (thu 6:00)
- Norwood Flames - South Adelaide Panthers (thu 6:00)
- Forestville Eagles - Central Districts Lions (thu 7:30)
- Australija NBL istok M Wednesday
-
- Sydney Comets - Norths Bears (thu 8:00)
- Australija NBL istok W Wednesday
-
- Sydney Comets - Norths Bears (thu 6:00)
- Maitland Mustangs - Hornsby S. (thu 6:30)
- Illawarra Hawks - Sutherland Sharks (thu 9:00)
- Australija NBL istok M Wednesday
-
- Sydney Comets - Norths Bears (thu 8:00)
- Maitland M. - Hornsby S. (thu 8:30)
- Australija NBL istok W Wednesday
-
- Sydney Comets - Norths Bears (thu 6:00)
- Maitland Mustangs - Hornsby S. (thu 6:30)
- Illawarra Hawks - Sutherland Sharks (thu 9:00)
- Australija NBL jug M Wednesday
- Australija NBL Jug W Wednesday
- Australija NBL jug M Wednesday
- Australija NBL Jug W Wednesday
- Australija NBL Zapad M Wednesday
-
- Kalamunda Eastern Suns - Willetton Tigers (thu 9:00)
- Australija NBL Zapad W Wednesday
-
- Kalamunda Eastern Suns - Willetton Tigers (thu 7:00)
- Å vedska 1. liga M Wednesday
-
- Lulea - Norrkoping (19:04)
- Boras - Jamtland (19:04)
- Å vicarska 1. liga W Wednesday
-
- Nyon - Fribourg (20:00)
- Češka 1. liga M Wednesday
-
- Usti Nad Labem - Pardubice (18:00)
- ÄŒile 1. liga M Wednesday
-
- Sportiva Italiana - Valdivia (thu 2:00)
- BAL M Wednesday
-
- Bangui - Al Ahly (LIB) (17:00)
- City Oilers - Al Ahly (20:00)
- BiH 1. liga M Wednesday
-
- Leotar - Slavija (17:00)
- Bosna - Sloboda Tuzla (18:00)
- Igokea - Borac Banja Luka (18:00)
- Mladost Mrkonjic Grad - Siroki (18:00)
- Bosna - Igokea (18:00)
- Prijedor - Orlovik (18:30)
- Posusje - Promo Donji Vakuf (19:00)
- BiH 1. liga W Wednesday
-
- Orlovi - Celik Zenica (19:00)
- Lavovi - Jumper (20:00)
- Bjelorusija 1. liga W Wednesday
-
- Victoria Brest - Gomel 2 (15:00)
- Tsmoki Minsk - Rguor Minsk (17:00)
- Bolivija 1. liga M Wednesday
-
- Kinwa - Leones De Potosi (thu 1:00)
- Can Oruro - Nacional Potosi (thu 2:30)
- Bugarska 1. liga M Wednesday
-
- Levski - Minyor (18:00)
- Bultex 99 - Beroe (18:00)
- Shumen - Yambol (18:00)
- Češka 2. liga M Wednesday
-
- Litomerice - Svitavy (19:00)
- Crna Gora 1. liga M Wednesday
-
- Lovćen Cetinje - Danilovgrad (18:00)
- Lovćen Cetinje - Decic (18:00)
- Primorje 1945 - Milenijum (18:00)
- Primorje 1945 - Ibar (19:00)
- Jedinstvo - Teodo Tivat (19:00)
- Kotor - Decic (19:00)
- Danska 1. liga W Wednesday
-
- Aabyhoj - Falcon (19:00)
- Estonija 1. liga M Wednesday
-
- Parnu - Keila Korvpallikool (18:00)
- Tartu Ulikool - Viimsi/Noto (18:00)
- Euroliga M Wednesday
-
- Monaco - Fenerbahce (19:00)
- Barcelona - Olympiacos (21:00)
- FIBA Europe Cup M Wednesday
-
- Bahcesehir - Chemnitz (18:00)
- Filipini kup M Wednesday
-
- Northport - Columbian Dyip (10:30)
- Tnt Katropa - Phoenix Fuelmasters (13:30)
- Finska 1. liga M Wednesday
-
- Helsinki - Kauhajoen Karhu (17:30)
- Francuska 1. liga M Wednesday
-
- Nancy - ASVEL (20:00)
- Strasbourg - Le Mans (20:00)
- Dijon - Le Portel (20:00)
- Boulogne-Levallois - Bourg (20:00)
- Paris Basket - Cholet (20:00)
- Francuska 1. liga U21 M Wednesday
-
- Paris - Cholet (15:00)
- Dijon - Le Portel (16:30)
- Francuska 2. liga W Wednesday
-
- Toulouse - Aulnoye As (20:00)
- Chartres - Montbrison (20:00)
- Francuska 2. liga M Wednesday
-
- Rouen - Orleans (20:00)
- Grčka 2. liga M Wednesday
-
- Panionios - Papagou (15:00)
- Megaridas - Iraklis (15:00)
- Esperos - Psychikou (15:00)
- Gruzija 1. liga M Wednesday
-
- Kavkasia - Tsu (12:00)
- Kutaisi - Rashi (14:30)
- Iverioni - Gurjaani Delta (18:00)
- Hrvatska 2. liga M Wednesday
-
- Kvarner - Osijek (18:00)
- Island 1. liga W Wednesday
-
- Haukar - Stjarnan (21:15)
- Italija 1. liga W Wednesday
-
- Venezia - Oxygen Roma (19:30)
- Famila Basket - San Martino (20:00)
- Virtus Bologna - Ragusa (20:00)
- Campobasso - Geas S.s. Giovanni (20:30)
- Izrael 1. liga M Wednesday
-
- Hapoel Jerusalem - Hapoel Eilat (17:30)
- Nes Ziona - Hapoel Tel Aviv (19:30)
- Izrael 2. liga M Wednesday
-
- Ironi Naharya - Maccabi Raanana (17:30)
- Maccabi Rehovot - Elitzur Ashkelon (18:00)
- Gilboa Galil Elyon - Maccabi R. Lez (18:45)
- Kanada Superliga M Wednesday
-
- London - West Virginia Grind (thu 1:00)
- Kina 1. liga M Wednesday
-
- Shanghai Sharks - Zhejiang Chouzhou (13:35)
- Guangzhou - Xinjiang Tigers (13:35)
- Koreja 1. liga M Wednesday
-
- LG Sakers - Suwon Kt (12:00)
- Kosovo 1. liga M Wednesday
-
- Golden Eagle Ylli - Peja (19:00)
- Litva 1. liga W Wednesday
-
- Fortuna Klaipeda - Siauliai-Universitetas (17:00)
- LCC - Kibirkstis-Vici (17:30)
- Luksemburg 1. liga M Wednesday
-
- Ettelbruck - Amicale Steesel (20:30)
- Luksemburg 1. liga W Wednesday
-
- Dudelange - Grengewald Hueschtert (19:30)
- Schieren - Soleuvre (20:00)
- Mađarska 1. liga M Wednesday
-
- Zalakeramia - Debreceni Egyetem (17:30)
- Lami-Ved Kormend - Atomeromu (18:00)
- Kaposvari - Duna (18:00)
- Szedeak - OSE Lions (18:00)
- Mađarska 1. liga W Wednesday
-
- Vasas - Tfse-Mtk (19:30)
- Meksiko Cibacopa M Wednesday
-
- Venados De Mazatlan - Astros (thu 5:15)
- Rayos De Hermosillo - Pioneros De Los Mochis (thu 5:15)
- Meksiko Cibacopa M Wednesday
-
- Venados De Mazatlan - Astros (thu 5:15)
- Rayos De Hermosillo - Pioneros De Los Mochis (thu 5:15)
- NBA liga M Wednesday
-
- Boston - Miami (thu 1:00)
- Oklahoma City - New Orleans (thu 3:30)
- Nizozemska 1. liga W Wednesday
-
- Grasshoppers - Qsta United (20:30)
- Jolly Jumpers - Den Helder (20:30)
- Triple Threat - Binnenland (20:30)
- Landslake Lions - Leiden (20:30)
- Den Helder - Jolly Jumpers (20:30)
- Binnenland - Triple Threat (20:30)
- Leiden - Landslake Lions (20:30)
- Qsta United - Grasshoppers (20:30)
- Njemačka 1. liga M Wednesday
-
- Alba Berlin - Rostock (20:00)
- Novi Zeland 1. liga M Wednesday
-
- Otago Nuggets - Canterbury Rams (thu 4:00)
- Wellington Saints - Bay Hawks (thu 9:30)
- Portoriko 1. liga M Wednesday
-
- Piratas Quebradillas - Aguada Santeros (thu 2:00)
- San German - Indios De Mayaguez (thu 2:00)
- Capitanes De Arecibo - Vaqueros de Bayamon (thu 2:00)
- Rumunjska 1. liga M Wednesday
-
- Csu Ploiesti - Laguna Bucuresti (17:00)
- Craiova - Timisoara (17:00)
- Municipal Galati - Valcea (17:30)
- Asc Targu Jiu - Csm Focsani (18:00)
- Rusija 1. liga W Wednesday
-
- Dynamo Kursk - Mba Moskva (18:00)
- Dynamo Kursk - Mba Moskva (18:00)
- Rusija 1. liga M Wednesday
-
- CSKA Moskva 2 - Rusichi Kursk (13:00)
- Zenit 2 - Khimki (15:00)
- Chelyabinsk - Lokomotiv Kuban 2 (16:00)
- SlovaÄka 1. liga W Wednesday
-
- Banska Bystrica - Piestanske Cajky (18:00)
- Trencin - Banska Bystrica (18:30)
- Samorin - Ružomberok (19:00)
- Srbija 1. liga W Wednesday
-
- Kraljevo - Mega Mis (18:00)
- Švedska 2. liga M Wednesday
-
- Hogsbo - Sloga Uppsala (18:00)
- Ukrajina 1. liga M Wednesday
-
- Rivne - Dnipro (18:00)
- VTB liga M Wednesday
-
- Zenit - Uralmash (17:30)
- CSKA Moscow - Enisey (19:00)
- WASL M Wednesday
-
- Sagesse - Al Shurtah (20:45)
- Danska 1. liga W Wednesday
-
- Silkeborg Voel - Esbjerg (18:30)
- Skanderborg - Horsens (18:30)
- Ringkobing - Aarhus (19:00)
- Sonderjyske - Nykobing (20:00)
- Finska 1. liga M Wednesday
-
- Cocks - BK-46 (17:30)
- Francuska 1. liga W Wednesday
-
- Besancon - Nice (20:00)
- GrÄka 1. liga M Wednesday
-
- Paok - AEK Athena (17:00)
- Island 1. liga M Wednesday
-
- Afturelding - Valur (21:40)
- Koreja 1. liga M Wednesday
-
- Hawks - Hanam (12:00)
- Liga prvaka M Wednesday
-
- Vive Kielce - Magdeburg (18:45)
- Montpellier - Kiel (20:45)
- Litva 1. liga M Wednesday
-
- Dragunas - Granitas Kaunas (18:00)
- Sviesa - Vilnius (18:00)
- Mađarska 1. liga M Wednesday
-
- NEKA - Ferencvaros (18:00)
- Makedonija 1. liga M Wednesday
-
- Multi Esens - Prilep (18:00)
- Makedonija 1. liga W Wednesday
-
- Metalurg Avtokomanda - Shampion (12:00)
- Pelister - Vardar Skopje (17:30)
- Despina - Ovce Pole (19:00)
- MOL liga W Wednesday
-
- Zlin - Poruba (18:00)
- Norveška 1. liga M Wednesday
-
- Kolstad - Drammen (18:15)
- Norveška 1. liga W Wednesday
-
- Storhamar - Oppsal (18:00)
- Larvik - Molde (18:00)
- Sola - Fredrikstad (18:00)
- Poljska 1. liga W Wednesday
-
- Lublin - Piotrcovia Piotrkow (18:00)
- Kobierzyce - Zaglebie (18:00)
- Koszalin - Gniezno (18:30)
- Poljska 3. liga M Wednesday
-
- Sms Kwidzyn - Gwardia Koszalin (18:00)
- Wisla Sandomierz - Krakow (19:00)
- Usar Kwidzyn - Wejherowo (19:00)
- Piotrkowianin Piotrkow 2 - Uw Warszawa (19:30)
- Trojka Ostroleka - Awf Warszawa (20:00)
- Zprp Kielce 2 - Przemysl (20:00)
- Poljska 3. liga W Wednesday
-
- Azs Awf Warszawa - Jaroslaw (18:00)
- Rumunjska 1. liga M Wednesday
-
- Bacau Stiinta - Steaua Bukcresti (16:30)
- Rumunjska 1. liga W Wednesday
-
- CSM Bucuresti - Oltchim Valcea (14:00)
- Baia Mare - Csm Bistrita (17:00)
- Rusija 1. liga W Wednesday
-
- Lada Togliatti - Chernomorochka (17:00)
- Dinamo - Rostov (17:30)
- Slovačka 1. liga M Wednesday
-
- Kosice - Tatran Presov (18:00)
- Bojnice - Povazska Bystrica (18:30)
- Švedska 1. liga W Wednesday
-
- Skuru - Skovde (19:00)
- Savehof - Hallby (19:00)
- Onnereds - Kristianstad (19:00)
- Hoor - Skara (19:00)
- Švicarska 1. liga M Wednesday
-
- Amicitia Zurich - Kriens (18:15)
- Pfadi Winterthur - Schaffhausen (18:15)
- Švicarska 1. liga W Wednesday
-
- Bruhl - Spono Eagles (20:00)
- Winterthur - Kreuzlingen (20:45)
- Zurich - Zug (20:45)
- Turska 1. liga M Wednesday
-
- Rize Genclik - Beykoz (12:00)
- Trabzon Akcaabat - Koycegiz Belediye (12:00)
- Spor Toto - Izmir (15:00)
- Sakarya - Bursa (17:00)
- Besiktas - Bahcelievler (18:00)
- PWHL W Wednesday
-
- Montreal - New York (thu 1:00)
- Ottawa - Boston (thu 1:00)
- Alžir 1. liga U21 Thursday
-
- Biskra - Setif (16:00)
- Constantine - USM Alger (16:00)
- Oran - Belouizdad (16:00)
- Ben Aknoun - Kabylie (16:00)
- Biskra - Setif (16:00)
- Constantine - USM Alger (16:00)
- Oran - Belouizdad (16:00)
- Ben Aknoun - Kabylie (16:00)
- Aso Chlef - Magra (17:00)
- Saoura - Us Souf (17:00)
- MC Alger - Paradou (17:00)
- El Bayadh - Khenchela (17:00)
- Andora kup Thursday
- Argentina 5. liga Thursday
- Argentina liga rezervi Thursday
- Armenija 2. liga Thursday
-
- Alashkert 2 - BKMA 2 (13:00)
- Ararat Yerevan 2 - Gandzasar (13:00)
- Syunik - Mika (13:00)
- Shirak 2 - Nikarm (13:00)
- Ararat Armenia 2 - Onor (13:00)
- Noah 2 - Pyunik 2 (13:00)
- Urartu 2 - Noah 2 (16:00)
- Australija South Australian liga Thursday
-
- Fk Beograd - Campbelltown City (12:00)
- Austrija 3. liga Istok Thursday
-
- Austria Vienna (A) - Kremser (19:30)
- Azerbejdžan 2. liga Thursday
-
- Araz Saatli - Karvan (13:30)
- Lokbatan - MOIK (14:00)
- Imisli - Zaqatala (14:00)
- Å panjolska 5. liga Skupina 10 Thursday
-
- Cordoba B - Ciudad De Lucena (19:00)
- Å vicarska 4. liga Grupa 1 Thursday
-
- Chaux de Fonds - Coffrane (19:30)
- Barbados 1. liga Thursday
-
- Brittons Hill - Paradise Sc (fri 1:00)
- Empire - Weymouth Wales (fri 3:00)
- Brazil 1. liga U20 Thursday
-
- Atletico Go - Gremio (20:00)
- Cuiaba Esporte - Rb Bragantino (21:00)
- Botafogo - Fluminense (22:30)
- Brazil Gaucho 2 Thursday
-
- GE Bage - Pelotas (20:00)
- Ec Cruzeiro - Brasil Farroupilha (20:00)
- Aimore - Inter Santa Maria (fri 0:00)
- Copa Sudamericana Thursday
-
- Metropolitanos - Lanus (fri 0:00)
- Nacional Asuncion - Racing Montevideo (fri 0:00)
- Fortaleza - Boca Juniors (fri 2:00)
- Always Ready - Cesar Vallejo (fri 2:00)
- Ind. Medelin - Defensa Y Justicia (fri 4:00)
- DR Kongo 1. liga Thursday
-
- Etoile De Kivu - Renaissance (DRC) (15:30)
- Celeste - Ac Kuya (15:30)
- Ekvador 2. liga Thursday
-
- Ind. Juniors - Cuniburo (fri 2:00)
- El Salvador 1. liga Thursday
-
- Santa Tecla - Aguila (fri 3:30)
- Engleska 1. liga Thursday
-
- Brighton - Manchester City (21:00)
- Engleska 2. liga U21 Thursday
-
- Sheffield Utd - Sheffield Wed (20:00)
- Engleska 3. liga Sjever W Thursday
-
- Fc Halifax - Nottingham (20:45)
- Farski otoci kup Thursday
-
- Toftir - If Fuglafjordur (16:00)
- Streymur - 07 Vestur Sorvagur (18:30)
- B36 Torshavn - Skala Itrottarfelag (20:00)
- Finska 4. liga Grupa A Thursday
-
- Japs 2 - Kiffen (17:30)
- Finska 4. liga Grupa B Thursday
-
- Ilves II - VJS (18:00)
- Finska kup Thursday
-
- Nops 2 - Vakp (19:15)
- Honduras 1. liga Thursday
-
- Motagua - Real Sociedad (HON) (fri 1:15)
- Victoria - Marathon (fri 3:30)
- Indonezija 1. liga Thursday
-
- Barito Putera - Bhayangkara Solo (10:00)
- Dewa United - Madura United (10:00)
- Persib Bandung - Borneo (14:00)
- Arema Indonesia - Makassar (14:00)
- Irak 1. liga Thursday
-
- Al Shorta - Al Quwa Al Jawiya (17:00)
- Al Najaf - Al Karkh (17:00)
- Karbala - Al Kahraba (17:00)
- Baghdad - Duhok (17:00)
- Iran kup Thursday
-
- Mes Rafsanjan - Peykan (16:15)
- Island kup Thursday
-
- IBV Vestmannaeyjar - Grindavik (16:00)
- Haukar - Vestri (16:00)
- Hottur - Fylkir (16:00)
- Arbaer - Fram Reykjavik (16:00)
- IA Akranes - Tindastoll (17:00)
- Vikingur R. - Vidir (17:00)
- KA Akureyri - Ir Reykjavik (17:00)
- Grotta - Thor (17:00)
- Afturelding - Dalvik/reynir (17:00)
- Ih Hafnarfjordur - Hafnir (18:30)
- Keflavik - Breidablik (21:15)
- Italija 1. liga Thursday
-
- Udinese - Roma (20:00)
- Jordan 1. liga Thursday
-
- Al Salt - Maan (17:00)
- Al Jalil - Moghayer Al Sarhan (19:45)
- Kazakhstan 2. liga Thursday
-
- Ekibastuz - Aktobe 2 (11:00)
- Turkistan - Kaisar Kyzylorda 2 (11:00)
- Kaspij Aktau - Ulytau (13:00)
- Khan Tengri - K. Almaty 2 (13:00)
- Kolumbija kup Thursday
-
- Patriotas - Bucaramanga (fri 0:30)
- Quindio - Envigado (fri 2:00)
- Once Caldas - Fortaleza (COL) (fri 3:00)
- Libanon 1. liga Thursday
-
- Al Hikma - Tripoli (13:30)
- Mali 1. liga Thursday
-
- Bougouba - Korofina (18:30)
- Onze Createurs - Black Stars (20:30)
- Meksiko 1. liga W Thursday
-
- Tigres - Juarez (fri 3:00)
- Tijuana - Pachuca (fri 5:10)
- MLS Next Pro Thursday
-
- Tacoma Defiance - Town Fc (fri 4:00)
- Nigerija 1. liga Thursday
-
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Rivers United - Katsina United (17:00)
- Nikaragva 1. liga Thursday
-
- Jalapa - Unan-Managua (23:00)
- Diriangen - Ferretti (fri 2:00)
- Nizozemska 1. liga Thursday
-
- Heerenveen - PSV (18:45)
- G.A. Eagles - Feyenoord (21:00)
- Nizozemska 1. liga W Thursday
-
- Ajax - Alkmaar (19:30)
- Nizozemska 4. liga Thursday
-
- Tec - Hv & Cv Quick (20:00)
- NjemaÄka Oberliga Bayern jug Thursday
-
- Kirchheimer - Kirchanschoring (20:00)
- Norveška kup Thursday
-
- Oppsal - Valerenga (17:00)
- Honefoss - Sarpsborg FK (18:00)
- Eik-Tonsberg - Fredrikstad (18:00)
- Obala Bjelokosti 1. liga Thursday
-
- Korhogo - Asec Mimosas (18:00)
- Poljska 2. liga Thursday
-
- Motor Lublin - Chrobry Glogow (18:00)
- Niecicza - Odra Opole (18:00)
- GKS Katowice - Leczna (20:30)
- Portugal 1. liga U23 Thursday
-
- Famalicao - Gil Vicente (15:30)
- Sporting - Torreense (15:30)
- Vizela - Estoril (15:30)
- Estrela - Benfica (15:30)
- Portugal 2. liga Thursday
-
- Leiria - Penafiel (19:00)
- Prijateljske klubovi W Thursday
-
- Koln - Psv (12:30)
- Ruanda 1. liga Thursday
-
- Kiyovu - Mukura Victory (15:00)
- Rusija 1. liga Thursday
-
- Ural - Rostov (15:00)
- Fakel Voronezh - Krylya Sovetov (17:15)
- Terek Grozni - Soči (19:30)
- CSKA Moscow - Spartak Moscow (19:30)
- Saudijska Arabija 1. liga Thursday
-
- Al Feiha - Al Taee (17:00)
- Al Riyadh - Al-Ahli S.A. (20:00)
- Al Wehda - Al Hazm (20:00)
- Slovenija kup Thursday
-
- Mura - Rogaska (20:00)
- Somalija 1. liga Thursday
-
- Mogadishu City - Sahafi (14:30)
- Švedska 1. liga Thursday
-
- Djurgardens - Malmo FF (19:00)
- Kalmar - GAIS (19:00)
- Norrkoping - Elfsborg (19:00)
- Halmstad - Hammarby (19:00)
- Vasteras - Mjallby AIF (19:00)
- Uganda 1. liga Thursday
-
- Bright Stars - Kampala City (15:00)
- Gadaffi - Villa (15:00)
- Zimbabve 1. liga Thursday
-
- Caps Utd - Greenfuel (15:00)
- Chegutu Pirates - Dynamos (15:00)
- Arenel Movers - Manica (15:00)
- Albanija 1. liga M Thursday
-
- Teuta - Vllaznia (19:00)
- Australija NBL istok M Thursday
- Australija NBL istok M Thursday
- Australija NBL Jug W Thursday
-
- Launceston - Ballarat (fri 9:30)
- Australija NBL Jug W Thursday
-
- Launceston - Ballarat (fri 9:30)
- Austrija 1. liga M Thursday
-
- Arkadia Traiskirchen - St. Polten (18:00)
- Swans Gmunden - Oberwart (19:00)
- Kraftwerk Wels - UBSC Graz (19:00)
- Klosterneuburg - Kapfenberg (19:00)
- Å panjolska 1. liga W Thursday
-
- Gipuzkoa - Valencia (20:00)
- Ferrol - Avenida (20:15)
- Jairis - Girona (20:15)
- Brazil 1. liga M Thursday
-
- Unifacisa - Sao Paulo (fri 0:30)
- Brazil 1. liga W Thursday
-
- Catanduva - Sesi Sao Paulo (fri 0:00)
- Sao Jose - Campinas (fri 0:30)
- Crna Gora 1. liga M Thursday
-
- Studentski Centar - Sutjeska (18:00)
- Danska 1. liga M Thursday
-
- Copenhagen - Ebaa Aarhuus (19:00)
- Svendborg Rabbits - Bakken Bears (19:15)
- Team Fog Naestved - Horsens (19:15)
- Estonija 1. liga M Thursday
-
- Tal Tech - Tyco Rapla (17:30)
- Euroliga M Thursday
-
- Panathinaikos - Maccabi Tel Aviv (20:15)
- Real Madrid - Baskonia (21:00)
- Finska 1. liga M Thursday
-
- Nokia - Joensuun Kataja (17:30)
- Finska 2. liga M Thursday
-
- Honka - Jyvaskyla (17:30)
- Grčka 1. liga W Thursday
- Grčka 2. liga M Thursday
-
- Panerythraikos - Aias Evosmou (15:00)
- Eleftheroupoli - Ermis Schimatari (15:00)
- Gruzija 1. liga M Thursday
-
- Kavkasia - Tsu (12:00)
- Suchumi - Margveti (14:00)
- Iverioni - Gurjaani Delta (18:00)
- Hrvatska 1. liga M Thursday
-
- Cibona - Dubrava (19:00)
- Island 1. liga M Thursday
-
- Njardvik - Thorl (21:15)
- Izrael 1. liga M Thursday
- Izrael 2. liga M Thursday
- Kanada Superliga M Thursday
- Kina 1. liga M Thursday
- Kosovo 1. liga M Thursday
-
- Z-Mobile Prishtina - Trepca (18:00)
- Latvija 1. liga M Thursday
-
- Riga - Liepajas Lauvas (18:00)
- Litva 2. liga M Thursday
-
- Jurbarkas - Kretinga (17:00)
- Mađarska 1. liga M Thursday
-
- Nka Pecs - Soproni (19:00)
- Mađarska 1. liga W Thursday
-
- Uni Gyor - Atomeromu (18:00)
- Makedonija 1. liga M Thursday
-
- Ohrid - Kozuv (16:00)
- Fmp Akademija - Vardar (18:00)
- NBA liga M Thursday
-
- Orlando - Cleveland (fri 1:00)
- Philadelphia - New York (fri 1:30)
- L.A. Lakers - Denver (fri 4:00)
- Novi Zeland 1. liga M Thursday
-
- Whai - Taranaki Airs (fri 9:30)
- Paragvaj 1. liga M Thursday
-
- Olimpia - Dep. San Jose (fri 1:30)
- Libertad Paraguay - Ciudad Nueva (fri 1:30)
- Portoriko 1. liga M Thursday
-
- Cangrejeros D. S. - Osos De Manati (fri 2:00)
- Gigantes De Carolina - Criollos De Caguas (fri 2:00)
- Rumunjska 1. liga M Thursday
-
- Sibiu - Athletic Constanta (17:00)
- Cluj Napoca - Bcmu Pitesti (18:00)
- Rapid Bucuresti - Dinamo Bucharest (18:00)
- Oradea - Voluntari (18:00)
- Rusija 1. liga W Thursday
-
- Enisey Krasnojarsk - Spartak Moscow (11:00)
- Ekaterinburg - Nika Siktivkar (16:00)
- Nadehzda - SamGTU Samara (16:00)
- Rusija 1. liga M Thursday
-
- Rusichi Kursk - Lokomotiv Kuban 2 (13:00)
- Temp Sumz Revda - Dynamo Vladivostok (15:00)
- CSKA Moskva 2 - Chelyabinsk (16:00)
- Novosibirsk - Barnaul (fri 9:00)
- Sjeverna Makedonija 1. liga W Thursday
-
- Kriva Palanka - Mzt Skopje (20:00)
- SlovaÄka 1. liga M Thursday
-
- Prievidza - Inter Bratislava (18:00)
- Švedska 1. liga W Thursday
-
- Lulea - Sodertalje (19:00)
- Turska 2. liga W Thursday
-
- Bursa Antspor - Bodrum (14:30)
- VTB liga M Thursday
-
- UNICS Kazan - Samara Sgeu (18:00)
- Lokomotiv Kuban - Parma Perm (19:00)
- WASL M Thursday
-
- Al-Riyadi - Shagrdari Gorgan (19:30)
- Estonija 1. liga M Thursday
-
- Tallas - Polva Serviti (18:00)
- Francuska 1. liga M Thursday
-
- Pays Aix - Saint Raphael (20:00)
- Toulouse - Saran (20:30)
- HandbalNL liga M Thursday
-
- Houten - Aalsmeer (20:30)
- Island 1. liga M Thursday
-
- Vestmannaeyjar - Hafnarfjordur (19:00)
- Japan 1. liga M Thursday
-
- Zeekstar Tokyo - Fukuoka (12:00)
- Koreja 1. liga W Thursday
- Liga prvaka M Thursday
-
- Veszprem - Aalborg (18:45)
- Paris - Barcelona (20:45)
- Makedonija 1. liga W Thursday
-
- Struzanka - Astibo (17:30)
- Spartak - Gevgelija (19:00)
- Gjorche Petrov - Zrk Skopje (19:00)
- Nizozemska 1. liga M Thursday
-
- Hercules - Vrone/berdos (20:30)
- Nizozemska 1. liga W Thursday
-
- Venlo - Juro Unirek (19:30)
- Poljska 3. liga W Thursday
-
- Krapkowice - Swiebodzice (18:30)
- Rumunjska 1. liga M Thursday
- Rusija 1. liga M Thursday
-
- Chehovski Medvedi - Sungul (18:00)
- St. Petersburg - Krasnodar (18:30)
- Slovenija 1. liga M Thursday
-
- Celje Piv. Laško - Slovan (19:00)
- Slovenija 1. liga W Thursday
-
- Zrd Litija - Celje (19:30)
- Švedska 1. liga M Thursday
-
- Onnered - Ystads (19:00)
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Hapoel invincible at home, but Southampton haven't conceded in the last four games
Israeli champions recorded a big win in Milan against Inter, and in five home games this season they have maximum efficiency, but Southampton reached fine form and it is currently hard to go through their defense
Israeli champions, Hapoel Beer Sheva, rather unluckily lost a spot in the Champions League, but they caused an upset in the first round of the Europa League by defeating Inter 2-0 in Milan.
With that win, Hapoel announced their candidacy for the top two spots, and we will see how much they really can achieve in this group in today's game against Southampton. It is a big challenge for coach Bakhar's team, and since the away team have left some important first team players at home, the Israeli club could have an easier task, but talking about that is tricky.
- We did a great job in Milan, but we have much more work ahead of us. We will try to prove against Southampton that this was no coincidence - said Hapoel's coach, Barak Bakhtar, and his team has 100% efficiency in the five games at their new stadium, and we should point out the Champions League wins over Sheriff, Olympiacos and Celtic.
- Our fans should mean a lot to us today and their support gives us additional strength. We are playing against an English team, who are in great form and it is clear that we have to play a game without any big mistakes in order to achieve positive results - said home team's coach, Bakhar. He is not having any problems with the absences, and he announced a more closed up 3-5-2 formation with a sweeper in defense.
Southampton are a great example that only one win can change everything in football. Before their game against Sparta in Europa League, they had not recorded a win in the Premiership, and then they defeated Sparta 3-0 and recorded three more back-to-back wins, without conceding.
Claude Puela's team was impressive on Sunday and demolished West Ham 3-0, and they came to Israel full of confidence. They are not complete, but there are a lot of players who want to prove themselves through these games, and their motivation is at a maximum.
- The schedule is tight and strenuous, and it is clear that we have to rotate the team. At home I left players for whom I believe are the most fatigued, and who have minor health issues - said Southampton's coach, Claude Puel, and for this game he does not count on Jose Fonte, Ryan Bertrand, Steven Davis, Charlie Austin, Jay Rodriguez and Sofiane Boufal.
- Everyone who traveled to Israel have a good energy and desire to play a good game and continue out winning run. It will not be easy because Hapoel are in fine form as well, but we believe we will at least take a point here - said Claude Puel, and the strength of his defense and four back-to-back games without conceding are definitely encouraging.
- likes: 0
- Thumbs up
- Like this preview
Absent players
-
Pied, Gardos, Boufal, Rodriguez, Austin, Fonte, Davis, Bertrand
**There is a chance that the odds shown on this page are not actual odds at this moment, due to a slight delay in processing the odds.