ONLY TOP-QUALITY TIPS
The new tip-authorisation model is still proving to be a great move. The strict selection carried out by well-established experts has lead us to top-level results..
As of June1st, 710 tips were publish on our website with brilliant 14,7% ROI. Had you invested EUR 50 per unit (250 EUR for 5/10, 500 EUR for 10/10 and so on…) on our tips, you could have made over 31,500 EUR. Also, we need to add that almost all tips were proposed on Pinnacle and bet365.
Subscribe to Betprepare and starting making money on betting. We’re proving it possible each next month!
- Alžir 1. liga Tuesday
-
- D´alger - Ben Aknoun (17:00)
- Belouizdad - Paradou (17:00)
- D´alger - Ben Aknoun (17:00)
- Kabylie - Oran (19:00)
- Alžir 2. liga Tuesday
-
- Mostaganem - Jsm Tiaret (16:30)
- Alžir kup Tuesday
-
- D´alger - Biskra (21:30)
- Argentina 3. liga Tuesday
-
- Acassuso - Sacachispas (20:30)
- Argentina 4. liga Tuesday
-
- Claypole - Yupanqui (20:30)
- Argentina Copa Liga Profesional Tuesday
-
- Boca Juniors - Godoy Cruz (wed 0:30)
- Lanus - Estudiantes La Plata (wed 0:30)
- Belgrano - Racing Club de Avellaneda (wed 0:30)
- Defensa Y Justicia - Newells Old Boys (wed 0:30)
- Argentina liga rezervi Tuesday
- Armenija 2. liga Tuesday
-
- BKMA 2 - Shirak 2 (14:00)
- Mika - Nikarm (14:00)
- Aruba 1. liga Tuesday
-
- Caiquetio - Unistars (wed 2:00)
- Caiquetio - Unistars (wed 2:00)
- Australija 1. liga Tuesday
-
- Western United - Adelaide (11:00)
- Å kotska 3. liga Tuesday
-
- Edinburgh City - Montrose (20:45)
- Å kotska 5. liga jug Tuesday
-
- Albion Rovers - East Kilbride (20:45)
- Tranent Juniors - Celtic B (20:45)
- Broomhill - Boness United (20:45)
- Civil Service Stroll - Gretna (20:45)
- Bahrein 1. liga Tuesday
-
- Busaiteen - Al-Ahli Manama (18:00)
- Manama - Al Khalidiyah (18:00)
- Al-Najma Manama - Sitra (18:00)
- BiH kup Tuesday
-
- Borac Banja Luka - Siroki Brijeg (18:00)
- Bugarska 2. liga Tuesday
- DR Kongo 1. liga Tuesday
-
- Us Panda - Tshinkunku (13:30)
- Don Bosco DR - Mazembe (15:00)
- Simba DR - Sanga Balende (15:30)
- Egipat 2. liga Skupina A Tuesday
-
- Misr Lel Makkasa - Gomhoriat Shebin (15:30)
- Abu Qir Semad - Nasr Taadeen (15:30)
- Aswan Sc - Nogoom Fc (15:30)
- Dekernes - Makadi (15:30)
- Telecom Egypt - Asyut Petroleum (15:30)
- Engleska 1. liga U18 Tuesday
-
- Wolverhampton - Manchester Utd (14:00)
- Norwich - Tottenham (15:00)
- Newcastle - Liverpool (20:00)
- Engleska 2. liga Tuesday
-
- Southampton - Preston (21:00)
- Engleska 2. liga U21 Tuesday
-
- Hull - QPR (14:00)
- Barnsley - Bristol City (14:00)
- Peterborough - Swansea (15:00)
- Coventry - Colchester (15:00)
- Engleska 3. liga Tuesday
-
- Bolton - Shrewsbury (20:45)
- Portsmouth - Barnsley (20:45)
- Peterborough - Fleetwood Town (20:45)
- Oxford United - Lincoln (20:45)
- Bristol Rovers - Cambridge United (20:45)
- Burton Albion - Cheltenham (20:45)
- Port Vale - Wycombe (20:45)
- Engleska 4. liga Tuesday
-
- Walsall - Swindon (20:45)
- Notts County - Stockport (20:45)
- Colchester - Grimsby (20:45)
- Crawley Town - Barrow (20:45)
- Mansfield - Accrington St. (20:45)
- Engleska 5. liga Tuesday
-
- Gateshead - Chesterfield (20:45)
- Oxford City - Bromley (20:45)
- Wealdstone - Eastleigh (20:45)
- Halifax - Ebbsfleet United (20:45)
- Rochdale - Boreham Wood (20:45)
- Engleska 5. liga Jug Tuesday
-
- St. Albans - Hampton & Richmond (20:45)
- Weston Super Mare - Eastbourne (20:45)
- Taunton Town - Torquay (20:45)
- Truro - Dover (20:45)
- Engleska 5. liga Sjever Tuesday
-
- Banbury - Boston United (20:45)
- Engleska 7. liga Ishtmian Tuesday
-
- Folkestone - Concord Rangers (20:45)
- Potters Bar - Haringey Borough (20:45)
- Whitehawk - Kingstonian (20:45)
- Lewes - Horsham FC (20:45)
- Canvey Island - Hornchurch (20:45)
- Engleska 7. liga Jug Tuesday
-
- Sholing - Hendon (20:45)
- Poole - Plymouth Parkway (20:45)
- Winchester - Merthyr Town (20:45)
- Tiverton - Dorchester (20:45)
- Engleska 7. liga Jug-Central Tuesday
-
- Coalville - Stourbridge (19:45)
- Kettering - Stamford (20:45)
- Engleska 7. liga Sjever Tuesday
-
- Atherton - Macclesfield (20:45)
- Bamber Bridge - Ilkeston Town (20:45)
- Matlock Town - Gainsborough (20:45)
- Whitby Town - Morpeth (20:45)
- Estonija 1. liga Tuesday
-
- Tallinn Kalev - Levadia Tallinn (18:00)
- Gambija 1. liga Tuesday
-
- Tmt - Marimoo (18:30)
- Indonezija 1. liga Tuesday
-
- Persebaya Surabaya - Dewa United (10:00)
- Makassar - Psis Semarang (14:00)
- Bhayangkara Solo - Persik Kediri (14:00)
- Irak 1. liga Tuesday
-
- Naft Missan - Al Kahraba (17:00)
- Zakho - Al Quwa Al Jawiya (17:00)
- Al Minaa - Karbala (17:00)
- Al Talaba - Newroz (17:00)
- Erbil - Al Shorta (17:00)
- Irska 2. liga Tuesday
-
- Wexford Youths - Longford Town (20:45)
- Južna Afrika 2. liga Tuesday
-
- JDR Stars - Black Leopards (15:00)
- Magesi - Hungry Lions (15:00)
- Nb La Masia - Baroka Fc (15:00)
- Milford Fc - Marumo Gallants (15:00)
- Maritzburg United - Pretoria University (19:30)
- Katar 1. liga Tuesday
-
- Shamal - Al Wakrah (17:30)
- Al Markhiya - Al Gharrafa (19:30)
- Kolumbija 1. liga Tuesday
-
- Envigado - Deportes Tolima (23:00)
- Jaguares De Cordoba - Deportivo Cali (wed 1:10)
- Once Caldas - Santa Fe (wed 3:20)
- Kostarika 1. liga Tuesday
-
- Deportivo Saprissa - Liberia Mia (wed 4:00)
- Liga prvaka Tuesday
-
- Barcelona - Paris Saint Germain (21:00)
- Borussia Dortmund - Atletico Madrid (21:00)
- Mali 1. liga Tuesday
-
- Usc Kita - Korofina (18:15)
- Stade Malien - Binga (18:15)
- Meksiko 2. liga Tuesday
-
- Alebrijes De Oaxaca - Cimarrones De Sonora (wed 1:00)
- Atletico La Paz - Mineros De Zacatecas (wed 1:00)
- Mongolija 1. liga Tuesday
-
- Khaan Khuns - Bavarians (13:15)
- Nigerija 1. liga Tuesday
-
- Gombe - Kwara United (16:00)
- Sporting Lagos - Sunshine Stars (16:00)
- Enyimba - Heartland Owerri (16:30)
- Enugu Rangers - Abia Warrioes (17:00)
- Rivers United - Plateau United (18:30)
- Akwa United - Niger Tornadoes (18:30)
- Bayelsa - Katsina United (18:30)
- Bendel - Kano Pillars (18:30)
- Shooting - Lobi Stars (18:30)
- Nizozemska 1. liga U18 Tuesday
-
- Psv - Utrecht (15:00)
- Nizozemska kup W Tuesday
-
- Ajax - Feyenoord (19:30)
- NjemaÄka Oberliga Bayern sjever Tuesday
-
- Donaustauf - Regensburg II (19:00)
- Gebenbach - Kornburg (19:00)
- NjemaÄka Oberliga Hessen Tuesday
-
- Viktoria Griesheim - Hanau (19:30)
- NjemaÄka Reg. Bavarska Tuesday
- Norveška 1. liga Tuesday
-
- KFUM Oslo - Stromsgodset (19:00)
- Oman 1. liga Tuesday
-
- Al-Shabab - Dhofar (15:45)
- Al Nasr (OMAN) - Oman Club (15:55)
- Bahla - Sur Club (18:10)
- Panama 1. liga Tuesday
-
- Alianza - Potros Del Este (23:00)
- Plaza Amador - Miguelito (wed 1:15)
- Deportivo Universitario - San Francisco (PAN) (wed 3:30)
- Portugal 1. liga Tuesday
-
- Famalicao - Sporting Lisabon (21:15)
- Portugal 1. liga U23 Tuesday
-
- Torreense - Estrela (12:00)
- Rio Ave - Santa Clara (12:00)
- Sc Farense - Leixoes (12:00)
- Benfica - Famalicao (16:00)
- Gil Vicente - Vizela (16:00)
- Premier League International Cup Tuesday
-
- Crystal Palace U21 - Everton U21 (20:00)
- Prijateljske klubovi Tuesday
-
- Degerfors - Vasteras (15:00)
- Saudijska Arabija 2. liga Tuesday
-
- Al Kholood - Ohod (18:05)
- Al Batin - Al Adalh (18:05)
- Jeddah - Al Qadisiyah (19:45)
- Siera Leone 1. liga Tuesday
- SlovaÄka kup Tuesday
-
- Ruzomberok - Lipany (15:30)
- Švedska 2. liga Tuesday
-
- Osters - Orebro (19:00)
- Tanzanija 1. liga Tuesday
-
- Mtibwa Sugar Fc - Kinondoni Mc (15:00)
- Dodoma Jiji - Jkt Tanzania (18:00)
- Trinidad i Tobago 1. liga Tuesday
-
- Sando - Morvant Caledonia Utd (22:00)
- UAE 1. liga Tuesday
-
- Al Jazeera - Khorfakkan (16:00)
- Ajman Club - Al Bataeh (16:00)
- Uganda 1. liga Tuesday
-
- Updf - Gadaffi (15:00)
- Ura Sc - Nec Fc (15:00)
- Wales 2. liga Sjever Tuesday
-
- Buckley Town - Guilsfield (20:30)
- Holywell Town - Llanidloes (21:00)
- ABA 2. liga M Tuesday
-
- Zlatibor Čajetina - Podgorica (18:00)
- Spartak Subotica - Helios Domzale (20:00)
- Argentina 1. liga M Tuesday
-
- Obras Sanitarias - Union De Santa Fe (wed 1:00)
- Atletico Cordoba - Ferro Carril Oeste (wed 2:30)
- Å vedska 1. liga M Tuesday
-
- Norrkoping - Lulea (19:04)
- Å vicarska 1. liga M Tuesday
-
- Fribourg - Geneve Lions (19:30)
- Massagno - Union Neuchatel (19:30)
- Češka 1. liga M Tuesday
-
- Decin - Brno (18:00)
- Usti Nad Labem - Pardubice (18:00)
- Belgija 1. liga W Tuesday
-
- Castors Braine - Dexia Namur (20:00)
- Brazil 1. liga W Tuesday
-
- Sao Jose - Sampaio (wed 0:00)
- Campinas - Ituano (wed 1:00)
- Češka 1. liga W Tuesday
-
- Kp Brno - Hradec Kralove (18:00)
- Cipar 1. liga M Tuesday
-
- Anorthosis - Apollon Limassol (18:30)
- Crna Gora 1. liga M Tuesday
-
- Lovćen Cetinje - Danilovgrad (18:00)
- Jedinstvo - Teodo Tivat (18:00)
- Studentski Centar - Sutjeska (18:00)
- Danska 1. liga W Tuesday
-
- Wolfpack - Amager (19:45)
- Euroliga M Tuesday
-
- Maccabi Tel Aviv - Baskonia (19:00)
- Efes Pilsen - Virtus Bologna (20:00)
- FIBA Liga prvaka M Tuesday
-
- Telekom Bonn - Peristeri (18:00)
- Francuska 1. liga U21 M Tuesday
-
- Gravelines - Paris (17:00)
- Francuska 2. liga M Tuesday
-
- Boulazac - Vichy (20:00)
- Island 1. liga W Tuesday
-
- Grindavik - Thor Ak Akureyri (21:00)
- Njardvik - Valur (21:30)
- Izrael 1. liga M Tuesday
- Kina 1. liga M Tuesday
-
- Shanghai Sharks - Beijing Jinyu (13:35)
- Kina 1. liga W Tuesday
-
- Sichuan - Inner Mongolia (13:30)
- Latvija 1. liga M Tuesday
-
- Ogre - Liepajas Lauvas (18:00)
- Latvijsko-Estonska liga M Tuesday
-
- Kalev Cramo - Ventspils (18:30)
- Litva 1. liga M Tuesday
-
- Lietkabelis - Pieno Zvaigzdes (17:15)
- Mađarska 1. liga M Tuesday
-
- Honved - Szombathely (17:45)
- Nka Pecs - Szolnoki Olaj (18:00)
- Debreceni Egyetem - Zalakeramia (18:30)
- Soproni - Alba Fehervar (19:00)
- Meksiko Cibacopa M Tuesday
-
- Zonkeys De Tijuana - Caballeros De Culiacan (wed 3:45)
- Astros - Pioneros De Los Mochis (wed 4:15)
- Halcones De Obregon - Rayos De Hermosillo (wed 4:15)
- Ostioneros De Guaymas - Venados De Mazatlan (wed 5:15)
- Meksiko Cibacopa M Tuesday
-
- Frayles De Guasave - Angeles Cdmx (wed 4:15)
- Nizozemska 1. liga W Tuesday
-
- Triple Threat - Jolly Jumpers (20:30)
- Novi Zeland 1. liga M Tuesday
-
- Nelson Giants - Manawatu Jets (wed 9:30)
- Portoriko 1. liga M Tuesday
-
- Indios De Mayaguez - Cangrejeros D. S. (wed 2:00)
- Mets De Guaynabo - Capitanes De Arecibo (wed 2:00)
- Osos De Manati - Criollos De Caguas (wed 2:00)
- Rumunjska 1. liga M Tuesday
-
- Dinamo Bucharest - Cluj Napoca (17:00)
- Bcmu Pitesti - Rapid Bucuresti (18:00)
- Voluntari - Sibiu (18:00)
- Athletic Constanta - Oradea (18:00)
- SlovaÄka 1. liga M Tuesday
-
- Spisska Nova Ves - Svit (18:00)
- Slovenija 1. liga M Tuesday
-
- Krka - Triglav Kranj (17:00)
- Ilirija - Sentjur (19:00)
- Švedska 1. liga W Tuesday
-
- Uppsala - Sodertalje (19:00)
- Velika Britanija 1. liga W Tuesday
-
- Ba London Lions - Essex Rebels (15:30)
- Finska 1. liga M Tuesday
-
- Dicken - Grifk (18:00)
- Francuska 1. liga M Tuesday
-
- Chambery - Montpellier (20:00)
- Hrvatska 1. liga M Tuesday
-
- Sesvete - Zagreb PPD (17:00)
- Varazdin - Nasice NEXE (19:00)
- Island 1. liga M Tuesday
-
- Afturelding - Stjarnan (21:40)
- Poljska 3. liga M Tuesday
-
- Sambor Tczew - Sms Kwidzyn (19:30)
- Rumunjska kup M Tuesday
-
- Dinamo Bukurešt - Bacau Stiinta (13:00)
- Dobrogea Constanta - Steaua Bukcresti (17:00)
- CSM Bucuresti - Buzau (17:00)
- Baia Mare - Focsani 2007 (17:00)
- Švedska 1. liga M Tuesday
-
- Skovde - Onnered (19:00)
- Kristianstad - Hammarby (19:00)
- AHL Tuesday
-
- Colorado Eagles - San Diego (wed 3:05)
- Kazahstan 1. liga Tuesday
-
- Kokshetau - Nomad Astana (16:00)
- NHL Tuesday
-
- Winnipeg Jets - Seattle Kraken (wed 2:00)
- Las Vegas - Chicago (wed 3:30)
- NHL Tuesday
-
- Montreal - Detroit (wed 1:00)
- Columbus - Carolina (wed 1:00)
- Boston - Ottawa (wed 1:00)
- Philadelphia - Washington (wed 1:00)
- Florida - Toronto (wed 1:30)
- Winnipeg Jets - Seattle Kraken (wed 2:00)
- Vancouver - Calgary (wed 4:00)
- Las Vegas - Chicago (wed 4:00)
- Argentina 2. liga Wednesday
- Argentina 4. liga Wednesday
-
- CSR Espanol - Argentino Rosario (20:30)
- Argentina Copa Liga Profesional Wednesday
-
- Rosario Central - Deportivo Riestra (thu 0:30)
- Argentina kup Wednesday
-
- Tigre - Chacarita Juniors (20:45)
- Union Santa Fe - Gimnasia Mendoza (thu 2:15)
- Argentina liga rezervi Wednesday
-
- Banfield 2 - Velez Sarsfield 2 (20:00)
- Belgrano 2 - Gimnasia La Plata 2 (20:00)
- Tigre 2 - Lanus 2 (20:00)
- Atletico Huracan 2 - Godoy Cruz 2 (20:00)
- Boca Juniors 2 - Platense (ARG) 2 (thu 0:00)
- Armenija 1. liga Wednesday
-
- Ararat Yerevan - Pyunik (15:00)
- Ararat Armenia - Urartu (17:00)
- Armenija 2. liga Wednesday
-
- Gandzasar - Syunik (14:00)
- Australija Queensland liga Wednesday
-
- Gold Coast United - Rochedale (12:30)
- Azerbejdžan 2. liga Wednesday
-
- Iravan - Shamakhi (13:00)
- MOIK - Energetik Mingechevir (13:30)
- Å kotska 1. liga Wednesday
-
- Dundee FC - Glasgow Rangers (21:00)
- Å kotska 5. liga Sjever Wednesday
-
- Formartine Utd - Inverurie (21:00)
- Fraserburgh - Brora Rangers (21:00)
- Strathspey Thistle - Buckie Thistle (21:00)
- Forres Mechanics - Wick Academy (21:00)
- Å panjolska 5. liga Skupina 12 Wednesday
-
- Ibarra - Arucas (18:00)
- Yaiza - Tamaraceite (19:00)
- Lanzarote - Las Palmas B (21:00)
- Å vicarska 3. liga Wednesday
-
- Paradiso - Young Boys 2 (18:00)
- Cham - Breitenrain Bern (19:30)
- Kriens - Bruhl SG (19:30)
- Bavois - Luzern 2 (19:30)
- St. Gallen 2 - Rapperswil (19:30)
- Delemont - Biel Bienne (19:45)
- Bulle - Zurich II (20:00)
- Etoile-Carouge - Basel 2 (20:00)
- Servette U21 - Lugano 2 (20:30)
- Češka 1. liga U19 Wednesday
-
- Slavia Prague - Sparta Prague (11:00)
- Ceske Budejovice - Dukla Prague (12:00)
- Češka 2. liga Wednesday
-
- Prostejov - Vyskov (16:30)
- Dukla Prague - Opava (17:00)
- Sparta Prague B - Pribram (17:00)
- Taborsko - Zizkov (17:00)
- Chrudim - Varnsdorf (17:00)
- Sigma Olomouc B - Kromeriz (17:00)
- Brno - Jihlava (18:00)
- Vlasim - Lisen (18:00)
- Češka 4. liga Divizija E Wednesday
-
- Kozlovice - Strani (17:00)
- Belgija 2. liga W Wednesday
-
- Alken - Moldavo (20:45)
- Belgija 3. liga Wednesday
-
- Thes Sport - Gent B (20:00)
- BiH kup Wednesday
-
- Zrinjski - Sloga Doboj (18:00)
- Bjelorusija kup Wednesday
-
- Isloch Minsk R. - Torpedo Zhodino (17:00)
- Dinamo Minsk - Neman (19:00)
- Brazil kup Verde Wednesday
-
- Vila Nova Fc - Cuiaba Esporte (thu 1:00)
- Brazil Rondoinense Wednesday
-
- Vilhenense - Real Ariquemes (22:00)
- Bugarska 3. liga jugoistok Wednesday
-
- Sliven 2000 - Botev Plovdiv 2 (16:00)
- Spartak S 94 Plovdiv - Haskovo (16:00)
- Levski Karlovo - Sozopol (16:00)
- Zagorets - Rozova Dolina (16:00)
- Dimitrovgrad - Atletik Kuklen (16:00)
- Gigant Saedinenie - Sokol Markovo (16:00)
- Yambol 1915 - Beroe 2 (16:00)
- Asenovets - Nesebar (16:00)
- Lok. Plovdiv 2 - Karnobat (16:00)
- Sekirovo Rakovski - Rodopa Smolyan (16:00)
- Bugarska 3. liga sjeveroistok Wednesday
-
- Spartak 2 - Ludogorets Razgrad 3 (15:00)
- Lokomotiv Ruse - Dunav Ruse 2 (16:00)
- Bugarska kup Wednesday
-
- CSKA Sofia - Botev Plovdiv (18:00)
- Čile 1. liga Wednesday
-
- Palestino - Huachipato (21:30)
- Cipar kup Wednesday
-
- Omonia - Aris Limassol (17:00)
- Apollon Limassol - Pafos (19:00)
- Crna Gora 2. liga Wednesday
-
- Iskra - Podgorica (16:00)
- Crna Gora kup Wednesday
-
- Buducnost Podgorica - Rudar Pljevlja (18:00)
- Decic - Jezero (18:00)
- DR Kongo 1. liga Wednesday
-
- Renaissance (DRC) - Celeste (15:30)
- Lubumbashi Sport - Mazembe (16:00)
- St Eloi Lupopo - Mazembe (16:00)
- Lubumbashi Sport - Mazembe (16:00)
- Aigles Du Congo - Vita Club (16:30)
- Egipat 1. liga Wednesday
-
- El Gouna - Smouha (16:00)
- Enppi - El Daklyeh (19:00)
- National Bank Egypt - El Gaish (19:00)
- Engleska 1. liga W Wednesday
-
- Chelsea - Aston Villa (20:00)
- Engleska 1. liga U18 Wednesday
-
- Reading - Chelsea (14:00)
- Engleska 5. liga Wednesday
-
- Gateshead - Aldershot Town (20:45)
- Estonija 1. liga Wednesday
-
- Flora Tallinn - Paide (18:00)
- Gambija 1. liga Wednesday
-
- Greater Tomorrow - Bombada (18:30)
- Gana 2. liga Wednesday
-
- Brong Ahafo - Debibi (17:00)
- Gibraltar kup Wednesday
-
- Lincoln Gibraltar - Europa FC (20:00)
- Gvatemala 1. liga Wednesday
-
- Comunicaciones - Municipal (thu 4:00)
- Honduras 1. liga Wednesday
-
- Marathon - Olimpia (23:00)
- Olimpia - Motagua (thu 3:15)
- Hong Kong 1. liga Wednesday
- Hrvatska 1. liga Wednesday
-
- Dinamo Zagreb - Varazdin (17:00)
- Indonezija 1. liga Wednesday
-
- Borneo - Madura United (10:00)
- Persija Jakarta - Persis Solo (14:00)
- Rans Nusantara - Barito Putera (14:00)
- Irak 1. liga Wednesday
-
- Al-Hudod - Al Naft (17:00)
- Duhok - Al Wasat (17:00)
- Iran 1. liga Wednesday
-
- Sepahan - Zobahan (15:00)
- Južna Afrika 1. liga Wednesday
-
- Supersport United - Polokwane (19:30)
- Sekhukhune - Stellenbosch (19:30)
- Južna Afrika 2. liga Wednesday
-
- Venda - Casric Stars (15:00)
- Upington City - Platinum City (15:00)
- Orbit College - Pretoria Callies (15:00)
- Katar 1. liga Wednesday
-
- Umm Salal - Al Arabi Doha (17:30)
- Muaither - Al Duhail (17:30)
- Al Ahli Doha - Al Sadd (19:30)
- Qatar Sc - Al Rayyan (19:30)
- Kolumbija 1. liga Wednesday
-
- Millonarios - Junior Barranquilla (thu 1:10)
- Atl. Nacional - Pereira (thu 3:20)
- Kosovo kup Wednesday
-
- Drita - Prishtina (13:00)
- Fc Ballkani - Suhareka (13:00)
- Kostarika 1. liga Wednesday
-
- Puntarenas - Perez Zeledon (23:00)
- Guanacasteca - San Carlos (23:00)
- Sporting San Jose - Ad Santos (thu 2:00)
- Alajuelense - Grecia (thu 4:00)
- Liga prvaka Wednesday
-
- Manchester City - Real Madrid (21:00)
- Bayern Munich - Arsenal (21:00)
- Mađarska 1. liga W Wednesday
-
- Haladas - Szent Mihaly (16:00)
- Mongolija 1. liga Wednesday
-
- Khangarid - Falcons (10:15)
- Khoromkhon - Khovd (13:15)
- Nigerija 1. liga Wednesday
-
- Doma United - Remo Stars (16:00)
- Nikaragva 1. liga Wednesday
-
- Matagalpa - Ocotal (23:00)
- Ferretti - Esteli (thu 1:00)
- Diriangen - Sebaco (thu 3:00)
- Managua - Unan-Managua (thu 4:00)
- Nizozemska kup W Wednesday
-
- Excelsior - Sittard (19:30)
- NjemaÄka Oberliga Baden-Wurttemberg Wednesday
- NjemaÄka Oberliga Hessen Wednesday
-
- Weidenhausen - RW Walldorf (19:30)
- NjemaÄka Oberliga Niederrhein Wednesday
-
- Kleve - Sonsbeck (19:30)
- NjemaÄka Oberliga Niedersachsen Wednesday
-
- Bornreihe - Emden (18:00)
- Hildesheim - Egestorf/langreder (18:15)
- Ramlingen - Eilvese (18:30)
- Rehden - Heeslingen (19:30)
- NjemaÄka Oberliga Schleswig-Holstein Wednesday
-
- Eichede - Dornbreite Lubeck (18:30)
- Eckernf - Neumunster (18:30)
- Hohenwestedt - Todesfelde (19:00)
- NjemaÄka Oberliga Westfalen Wednesday
-
- Wattenscheid - Vreden (20:00)
- NjemaÄka Reg. Jugozapad Wednesday
-
- Steinbach - Hoffenheim 2 (19:00)
- NjemaÄka Reg. Sjever Wednesday
-
- Eimsbutteler - Kilia Kiel (19:15)
- Norveška 1. liga Wednesday
-
- Brann - Ham Kam (18:00)
- Molde - Odd Grenland (18:00)
- Obala Bjelokosti 1. liga Wednesday
-
- Asec Mimosas - Bouake (17:30)
- Panama 1. liga Wednesday
-
- Tauro - Arabe Unido (23:00)
- Herrera - UMECIT (thu 1:15)
- Independiente (PAN) - Veraguas (thu 3:30)
- Paragvaj 1. liga Wednesday
-
- Nacional Asuncion - Libertad Asuncion (thu 1:00)
- Poljska 1. liga U19 Wednesday
-
- Warta P. - Gornik Zabrze (12:00)
- Portugal 1. liga W Wednesday
-
- Famalicao - Racing Power (12:00)
- Portugal 1. liga U23 Wednesday
-
- Estoril - Sporting (19:00)
- Portugal kup Wednesday
-
- Porto - Guimaraes (21:15)
- Saudijska Arabija 2. liga Wednesday
-
- Al Najma - Al Orubah (18:05)
- Al Jandal - Al Jabalain (18:25)
- Al-Qaisumah - Al Faisaly (19:45)
- Sjeverna Makedonija Kup Wednesday
-
- Makedonija Gp - Voska Sport (15:00)
- SlovaÄka kup Wednesday
-
- Podbrezova - Spartak Trnava (18:00)
- Slovenija 1. liga Wednesday
-
- Olimpija Ljubljana - Maribor (18:30)
- Somalija 1. liga Wednesday
-
- Kigs - Elman (14:30)
- Srbija 3. liga Beograd Wednesday
-
- Rad - Torlak (16:30)
- Teleoptik - Usce (16:30)
- Sindjelic Beograd - Bask (16:30)
- Zvezdara - Jedinstvo Surcin (16:30)
- Polet Dorcol - Prva Iskra Baric (16:30)
- Brodarac - Buducnost Dobanovci (16:30)
- Radnicki Obrenovac - Zemun (16:30)
- Studentski Grad - Padinska Skela (16:30)
- Srbija 3. liga Zapad Wednesday
-
- Tutin - Mladi Radnik (16:00)
- Tanzanija 1. liga Wednesday
-
- Geita Gold - Tanzania Prisons (13:00)
- Tabora United - Kagera Sugar (15:00)
- Namungo Fc - Coastal Union Fc (17:15)
- Azam - Mashujaa (19:30)
- Turska 3. liga Bijela Grupa Wednesday
-
- Vanspor - Ankarasspor (14:00)
- UAE 1. liga Wednesday
-
- Bani Yas - Al Sharjah (16:00)
- Al Nasr UAE - Al Shabab UAE (18:30)
- Ukrajina 1. liga Wednesday
-
- Minaj - Dinamo Kyiv (14:30)
- Oleksandriya - Obolon Kyiv (17:00)
- Ukrajina 3. liga Wednesday
-
- Rukh Lviv 2 - Chaika Petropavloskaya (11:00)
- Karpaty Lviv 2 - Trostyanets (12:00)
- Skala 1911 - Kremin 2 (13:00)
- Vast Mykolaiv - Lokomotyv Kyiv (16:00)
- Zvyagel - Mfc Metalurh 2 (16:00)
- Druzhba Myrivka - Real Pharma (16:00)
- Kudrivka - Ucsa (16:00)
- Wales 2. liga Jug Wednesday
-
- Cwmbran Town - Trefelin (20:30)
- Zambija 1. liga Wednesday
-
- Kabwe - Kansanshi (15:00)
- Forest Rangers - Prison Leopards (15:00)
- Nkana - Konkola (15:00)
- Zanaco - Green Buffaloes Fc (15:00)
- Fc Muza - Nkwazi (15:00)
- Mufulira - Green Eagles (15:00)
- Mutondo Stars - Power Dynamos (15:00)
- Trident - Napsa Stars (15:00)
- ABA 2. liga M Wednesday
-
- Vojvodina - Sutjeska (17:00)
- Siroki - MZT Skopje Aerodrom (19:00)
- ABA liga M Wednesday
-
- Partizan - Igokea (18:30)
- Argentina 1. liga W Wednesday
-
- Ferro - Union Florida (thu 1:00)
- Juventud Ameghino - Obras Sanitarias (thu 2:00)
- Argentina 1. liga M Wednesday
- Å vedska 1. liga M Wednesday
-
- Jamtland - Boras (19:04)
- Å vicarska 1. liga W Wednesday
-
- Fribourg - Nyon (20:00)
- Češka 1. liga M Wednesday
-
- Decin - Brno (18:00)
- Usti Nad Labem - Pardubice (18:00)
- BiH 1. liga M Wednesday
-
- Igokea - Siroki (18:00)
- Mladost Mrkonjic Grad - Bosna (18:00)
- Borac Banja Luka - Sloboda Tuzla (18:00)
- Bolivija 1. liga M Wednesday
-
- Saracho - Can Oruro (thu 1:00)
- Cbp Sucre - La Salle Tarija (thu 2:30)
- Brazil 1. liga W Wednesday
-
- Ponta Grossa - Sesi Sao Paulo (thu 0:30)
- Cipar 1. liga M Wednesday
-
- Keravnos - Aek Larnaca (18:30)
- Crna Gora 1. liga M Wednesday
-
- Primorje 1945 - Ibar (18:00)
- Rudar Pljevlja - Podgorica (18:00)
- Kotor - Decic (18:00)
- Studentski Centar - Jedinstvo (18:00)
- FIBA Europe Cup M Wednesday
-
- Chemnitz - Bahcesehir (19:00)
- FIBA Liga prvaka M Wednesday
-
- Canarias - Tofas Bursa (20:00)
- Filipini kup M Wednesday
- Finska 1. liga W Wednesday
-
- Torpan Pojat Helsinki - Peka (17:30)
- Francuska 1. liga M Wednesday
-
- Roanne - Monaco (20:00)
- Francuska 1. liga U21 M Wednesday
-
- Roanne - Boulogne-Levallois (16:00)
- Grčka 1. liga W Wednesday
-
- Iraklis - Giannina (17:00)
- Panathinaikos - Olympiakos Pireaus (19:30)
- Hrvatska 1. liga M Wednesday
-
- Dubrovnik - Alkar (19:00)
- Dinamo Zagreb - Dubrava (19:30)
- Indonezija 1. liga M Wednesday
- Island 1. liga W Wednesday
-
- Haukar - Stjarnan (21:00)
- Keflavik - Fjolnir (21:30)
- Italija 1. liga W Wednesday
-
- Oxygen Roma - Famila Basket (20:00)
- Izrael 2. liga M Wednesday
-
- Maccabi Haifa - Elitzur Shomron (18:00)
- Ironi Naharya - Maccabi Maale Adumim (18:00)
- Gilboa Galil Elyon - Maccabi R. Lez (18:00)
- Maccabi Raanana - Safed (18:00)
- Elitzur Ashkelon - Maccabi Rehovot (18:00)
- Hapoel Bnei Kfar Kasem - Elitzor Netania (18:00)
- Japan 1. liga M Wednesday
-
- Kyoto - Shimane (12:05)
- Neophoenix - Shinshu (12:05)
- Seahorses Mikawa - Yokohama (12:05)
- Toyama - Shibuya Sun Rockers (12:05)
- Osaka - Diamond Dolphins (12:05)
- Gunma Crane Thunders - Hokkaido (12:05)
- Ibaraki Robots - Akita (12:05)
- Fighting Eagles Nagoya - Brave Thunders (12:05)
- Nagasaki - Hiroshima D. (12:05)
- Utsunomiya Brex - Sendai 89ers (12:25)
- Alvark - Chiba (12:35)
- Ryukyu - Saga Ballooners (12:35)
- Kanada Superliga M Wednesday
-
- Kw Titans - London (thu 1:00)
- Litva 1. liga M Wednesday
-
- Neptunas - Zalgiris (17:30)
- Litva 2. liga M Wednesday
-
- Jurbarkas - Kretinga (18:00)
- Luksemburg 1. liga W Wednesday
-
- Esch - Soleuvre (19:30)
- Mađarska 1. liga M Wednesday
-
- Atomeromu - Kaposvari (18:00)
- Lami-Ved Kormend - Szedeak (18:00)
- Duna - OSE Lions (18:00)
- Makedonija 1. liga M Wednesday
-
- Tft Skopje - Cair 2030 (19:00)
- Meksiko Cibacopa M Wednesday
-
- Zonkeys De Tijuana - Caballeros De Culiacan (thu 3:45)
- Astros - Pioneros De Los Mochis (thu 4:15)
- Halcones De Obregon - Rayos De Hermosillo (thu 4:15)
- Ostioneros De Guaymas - Venados De Mazatlan (thu 5:15)
- NjemaÄka 2. liga M Wednesday
-
- Rasta Vechta 2 - Koblenz (19:30)
- Njemačka 1. liga M Wednesday
-
- Hamburg - Alba Berlin (20:00)
- Novi Zeland 1. liga M Wednesday
-
- Franklin Bulls - Otago Nuggets (thu 9:30)
- Portoriko 1. liga M Wednesday
-
- Vaqueros de Bayamon - Gigantes De Carolina (thu 2:00)
- San German - Piratas Quebradillas (thu 2:00)
- Rumunjska 1. liga M Wednesday
-
- Csm Focsani - Valcea (16:00)
- Municipal Galati - Asc Targu Jiu (17:30)
- Rumunjska 1. liga W Wednesday
-
- Targu Mures - Olimpia Brasov (16:30)
- Phoenix Constanta W - Arad (18:00)
- Rusija 1. liga M Wednesday
- SlovaÄka 1. liga M Wednesday
-
- Inter Bratislava - Prievidza (18:00)
- Lucenec - Levice (SVK) (18:00)
- Handlova - Komarno (18:00)
- Slovenija 1. liga M Wednesday
-
- Sencur - Hopsi Polzela (18:00)
- Slovenija 1. liga W Wednesday
-
- Celje - Triglav (17:00)
- Švedska 1. liga W Wednesday
-
- Lulea - Norrkoping (19:00)
- Turska 1. liga W Wednesday
-
- Mersin - Fenerbahce (18:30)
- Turska 3. liga M Wednesday
-
- Konya Bbsk - Ege Universitesi (17:30)
- Urugvaj 1. liga M Wednesday
-
- Hebraica y Maccabi - Nacional (thu 2:00)
- Velika Britanija 1. liga W Wednesday
- Å vedska 2. liga W Wednesday
-
- Kroppskultur - Malmo (19:00)
- Češka 1. liga M Wednesday
-
- Strakonice - Malomerice (19:00)
- Ronal Jicin - Nove Veseli (19:30)
- Crna Gora 1. liga M Wednesday
-
- Buducnost - Budvanska (14:30)
- Danska 1. liga M Wednesday
-
- KIF Kolding - Nordsjaelland (19:30)
- Skanderborg Handbold - Sonderjyske (19:30)
- Danska 1. liga W Wednesday
-
- Odense - Ikast (18:30)
- Viborg - Copenhagen (20:00)
- Finska 1. liga W Wednesday
-
- Grifk - Hifk (18:00)
- Francuska 1. liga M Wednesday
-
- Saint Raphael - Toulouse (20:00)
- Cesson - Paris (20:00)
- Chartres - Pays Aix (20:00)
- Saran - Nantes (20:00)
- Creteil - Dijon (20:30)
- Hrvatska 1. liga M Wednesday
-
- Porec - Vinkovci (19:00)
- Hrvatska 1. liga W Wednesday
-
- Koka - ZARK Split (17:00)
- Bjelovar - Dugo Selo 55 (17:00)
- Zamet - Lokomotiva (18:00)
- Rudar Labin - Zrinski (20:00)
- Koreja 1. liga M Wednesday
-
- Doosan - Chungnam Athletic (11:00)
- Sangmu - Hanam (13:00)
- Litva 1. liga M Wednesday
-
- Vilnius - Alytaus (18:30)
- Amber - Granitas Kaunas (18:30)
- Mađarska 1. liga M Wednesday
-
- Pler - Ferencvaros (18:00)
- Njemačka 1. liga W Wednesday
-
- Neckarsulmer - Bietigheim (19:30)
- Njemačka 2. liga M Wednesday
-
- Aue - Grosswallstadt (19:00)
- Norveška 1. liga W Wednesday
-
- Aker - Oppsal (18:30)
- Poljska 1. liga M Wednesday
-
- Chrobry Glogow - Azoty Pulawy (18:00)
- Poljska 2. liga M Wednesday
-
- Zaglebie Sosnowiec - Zprp Kielce (19:00)
- Poljska 3. liga M Wednesday
- Poljska 3. liga W Wednesday
-
- Zprp Plock - Zprp Kalisz (18:00)
- Rumunjska 1. liga M Wednesday
-
- Cluj - Baia Mare (17:00)
- Dinamo Bukurešt - Vaslui (18:00)
- Rumunjska 1. liga W Wednesday
-
- Csm Bistrita - CSM Bucuresti (16:30)
- Španjolska 1. liga M Wednesday
-
- Barcelona - Ademar Leon (20:00)
- Švedska 1. liga W Wednesday
-
- Boden - Kungalvs (18:30)
- Skuru - Skovde (19:00)
- Onnereds - Kristianstad (19:00)
- Hoor - Skara (19:00)
- Švedska 2. liga M Wednesday
-
- Anderstorps - Orebro (14:00)
- Švicarska 1. liga M Wednesday
-
- Amicitia Zurich - Kriens (18:00)
- Pfadi Winterthur - Schaffhausen (18:00)
- AHL Wednesday
-
- Hershey - Charlotte Checkers (thu 1:00)
- Belleville - Syracuse (thu 1:00)
- Rochester - Toronto Marlies (thu 1:05)
- Iowa - Grand Rapids (thu 2:00)
- Milwaukee - Manitoba (thu 2:00)
- Colorado Eagles - San Diego (thu 3:05)
- Bakersfield - Ontario (thu 3:30)
- Coachella Valley Firebirds - Tucson (thu 4:00)
- NHL Wednesday
-
- Dallas - St. Louis (thu 3:30)
- Arizona - Edmonton (thu 4:00)
- NHL Wednesday
-
- N.Y. Islanders - Pittsburgh (thu 1:00)
- Tampa Bay - Toronto (thu 1:00)
- Dallas - St. Louis (thu 3:30)
- Arizona - Edmonton (thu 4:00)
- Austrija 1. liga M Wednesday
-
- Hypo Tirol - Hartberg (20:20)
- Austrija 1. liga W Wednesday
-
- Innsbruck - Linz (17:35)
- Mađarska 1. liga W Wednesday
-
- Vasas - Mcm Kaposvari (17:30)
- Bekescabai - Mav Elore Sc (18:00)
- PVF liga W Wednesday
-
- Vegas Thrill - Columbus Fury (thu 4:00)
- Rusija 2. liga M Wednesday
-
- Akademiya Kazan - Lok. Izumrud (16:00)
- Cska Moscow - Barnaul (16:00)
- Slovenija 1. liga W Wednesday
-
- Calcit Kamnik - Nova Branik Maribor (19:00)
- GEN-I Volley - Sip Sempeter (19:00)
- Alžir 1. liga U21 Thursday
-
- Belouizdad - Biskra (17:00)
- Magra - MC Alger (17:00)
- Paradou - El Bayadh (17:00)
- Khenchela - Constantine (17:00)
- Us Souf - Aso Chlef (17:00)
- Setif - Saoura (18:00)
- USM Alger - Ben Aknoun (18:00)
- Kabylie - Oran (18:00)
- Argentina kup Thursday
- Argentina liga rezervi Thursday
-
- Argentinos Juniors 2 - River Plate 2 (20:00)
- Instituto Cordoba 2 - San Lorenzo 2 (20:00)
- Estudiantes La Plata 2 - Talleres Cordoba 2 (20:00)
- Union Santa Fe 2 - Central Cordoba 2 (22:00)
- Independiente 2 - Defensa Y Justicia 2 (fri 0:00)
- Armenija 1. liga Thursday
-
- Alashkert - West Armenia (15:00)
- Shirak - Fc Van (17:00)
- Armenija 2. liga Thursday
-
- Gandzasar - Ararat Armenia 2 (13:00)
- Lernayin Artsakh - Shirak 2 (13:00)
- Pyunik 2 - Ararat Yerevan 2 (13:00)
- BKMA 2 - Syunik (13:00)
- Mika - Andranik (13:00)
- Urartu 2 - Noah 2 (13:00)
- Onor - Alashkert 2 (13:00)
- Mika - Andranik (13:00)
- Gandzasar - Ararat Armenia 2 (13:00)
- Lernayin Artsakh - Shirak 2 (13:00)
- Pyunik 2 - Ararat Yerevan 2 (13:00)
- Urartu 2 - Noah 2 (13:00)
- BKMA 2 - Syunik (13:00)
- Onor - Alashkert 2 (13:00)
- Azerbejdžan 2. liga Thursday
-
- Zaqatala - Araz Saatli (13:00)
- Difai Agsu - Imisli (13:30)
- Karvan - Lokbatan (14:00)
- Å kotska 5. liga jug Thursday
- Belgija 1. liga U21 Thursday
-
- Rfc Liege - Lommel (20:00)
- DR Kongo 1. liga Thursday
-
- Celeste - Etoile De Kivu (14:30)
- Groupe Bazano - Simba DR (15:00)
- Motema Pembe - Etoile De Kivu (15:30)
- Ac Kuya - Motema Pembe (16:30)
- Egipat 1. liga Thursday
-
- Ceramica Cleopatra - Al Ittihad (EGY) (16:00)
- El Ismaily - Masr (19:00)
- Future Fc - Pharco (19:00)
- Engleska 1. liga U18 Thursday
-
- Aston Villa - Brighton (19:00)
- Engleska 2. liga U21 Thursday
-
- Fleetwood - Millwall (14:00)
- Engleska 5. liga Thursday
-
- Halifax - Oldham (20:45)
- Engleska 5. liga Jug Thursday
-
- Truro - Weymouth (20:45)
- Taunton Town - Weston Super Mare (20:45)
- Engleska 7. liga Ishtmian Thursday
-
- Potters Bar - Canvey Island (20:45)
- Engleska 7. liga Jug Thursday
-
- Hanwell Town - Plymouth Parkway (20:45)
- Tiverton - Winchester (20:45)
- Etiopija 1. liga Thursday
- Europska liga Thursday
-
- West Ham - Bayer Leverkusen (21:00)
- Marseille - Benfica (21:00)
- Atalanta - Liverpool (21:00)
- Roma - Milan (21:00)
- Honduras 1. liga Thursday
-
- Victoria - Lobos UPNFM (23:00)
- Genesis - Olancho (fri 1:15)
- Real Sociedad (HON) - Vida (fri 2:00)
- Marathon - Real Espana (fri 3:30)
- Irak 1. liga Thursday
-
- Al Zawraa - Naft Al-Basra (17:00)
- Al Najaf - Baghdad (17:00)
- Al Karkh - Al Qassim (17:00)
- Iran 1. liga Thursday
-
- Peykan - Sorkhpooshan Pakdasht (15:00)
- Gol Gohar - Esteghal Khuzestan (16:15)
- Sanat Naft Abadan - Persepolis (17:30)
- Japan 1. liga W Thursday
-
- Beleza - Nojima Stella (10:00)
- Saitama - Albirex Niigata (11:00)
- Omiya Ardija - Urawa Red Diamonds (11:00)
- Jef United Ichihara - Cerezo Osaka Sakai (12:00)
- Parceiro Nagano - Mynavi Sendai (12:00)
- Sanfrecce Hiroshima - Inac Leonessa (12:00)
- Kolumbija 1. liga Thursday
-
- La Equidad - Fortaleza (COL) (23:00)
- Patriotas - Ind. Medelin (fri 1:10)
- America De Cali - Dep. Pasto (fri 3:20)
- Konferencijska liga Thursday
-
- Lille - Aston Villa (18:45)
- Fiorentina - Plzen (18:45)
- Fenerbahce - Olympiakos (21:00)
- PAOK - Club Brugge (21:00)
- Koreja 3. liga Thursday
-
- Daejeon Korail - Paju Citizen (fri 8:00)
- Koreja 3. liga Thursday
-
- Daejeon Korail - Paju Citizen (fri 8:00)
- Kostarika 1. liga Thursday
-
- Herediano - Cartagines Deportiva (fri 4:00)
- Libija 1. liga Thursday
-
- Asaria - Al-Khmes (16:30)
- Al Ittihad Misurata - Al Bashaer (16:30)
- Mauritanija 1. liga Thursday
-
- Douane - Nouadhibou (19:00)
- Meksiko 1. liga W Thursday
-
- Monterrey - Toluca (fri 5:00)
- Nikaragva 1. liga Thursday
-
- Masachapa - Jalapa (fri 3:00)
- Peru 1. liga Thursday
-
- Alianza Lima - Sport Boys (fri 3:00)
- Saudijska Arabija 1. liga Thursday
-
- Al Taawon - Al Khaleej (17:00)
- Al Shabab S.A. - Abha (20:00)
- Al Fateh - Al Raed (20:00)
- Sejšeli 1. liga Thursday
-
- Foresters Fc - Red Star Df (16:00)
- Slovenija 1. liga Thursday
-
- Domzale - Koper (16:00)
- Somalija 1. liga Thursday
-
- Sahafi - Horseed (14:30)
- Tajland 1. liga Thursday
-
- Bangkok United - Lamphun Warrior (14:00)
- Tanzanija 1. liga Thursday
-
- Ihefu - Singida Fountain Gate (15:00)
- Young Africans - Simba (16:00)
- Uganda 1. liga Thursday
-
- Maroons - Busoga (15:00)
- Kampala City - Mbarara City (18:00)
- Ukrajina 1. liga Thursday
-
- Zarya Lugansk - Shakhtar Donetsk (14:30)
- Zambija 1. liga Thursday
-
- Red Arrows - Zesco (15:00)
- Argentina 1. liga M Thursday
-
- San Lorenzo - Union De Santa Fe (fri 1:00)
- Češka 1. liga M Thursday
-
- CEZ Nymburk - Olomoucko (18:00)
- Opava - NH Ostrava (18:00)
- Bolivija 1. liga M Thursday
-
- Leones De Potosi - Basquetbol La Paz (fri 2:00)
- Brazil 1. liga W Thursday
-
- Santo Andre - Sampaio (fri 0:30)
- Cipar 1. liga M Thursday
-
- Apoel Nicosia - Proteas EKA AEL (18:00)
- Danska 1. liga W Thursday
-
- Falcon - Aabyhoj (19:30)
- Finska 2. liga M Thursday
-
- Honka - Jyvaskyla (17:30)
- Grčka 1. liga W Thursday
- Grčka 1. liga M Thursday
-
- Olympiacos - Promitheas Patras (19:15)
- Hrvatska 1. liga M Thursday
-
- Cedevita Junior - Skrljevo (17:30)
- Sibenik - Zabok (20:00)
- Island 1. liga W Thursday
-
- Kr Reykjavik - Athena (21:15)
- Tindastoll - Snaefell (21:15)
- Island 1. liga M Thursday
-
- Valur Reykjavik - Hottur (21:00)
- Njardvik - Thorl (21:30)
- Kanada Superliga M Thursday
-
- Newfoundland Rogues - Sudbury (23:30)
- Kina 1. liga W Thursday
-
- Sichuan - Inner Mongolia (13:30)
- Kineski Tajpei 1. liga W Thursday
-
- Taiyuan - Taipower (fri 7:00)
- Cathay Life - Chunghua Telecom (fri 9:00)
- Latvija 1. liga M Thursday
-
- Valmiera - Rigas Zelli (18:00)
- Litva 1. liga M Thursday
-
- Lietuvos Rytas - Siauliai (17:50)
- Nevezis - Jonava (17:50)
- Litva 2. liga M Thursday
- Novi Zeland 1. liga M Thursday
-
- Auckland Tuatara - Southland Sharks (fri 9:30)
- Poljska 1. liga M Thursday
-
- Stal Ostrow - Lublin (17:30)
- Portoriko 1. liga M Thursday
-
- Leones De Ponce - Osos De Manati (fri 2:00)
- Piratas Quebradillas - Indios De Mayaguez (fri 2:00)
- Mets De Guaynabo - Aguada Santeros (fri 2:00)
- Rumunjska 1. liga M Thursday
-
- Sibiu - Voluntari (18:45)
- Rumunjska 1. liga W Thursday
-
- Rapid Bucuresti - Cluj Napoca (11:00)
- Municipal Targoviste - Sepsi (18:00)
- Rusija 1. liga M Thursday
-
- Khimki - Zenit 2 (18:00)
- Turska 1. liga M Thursday
-
- Fenerbahce - Besiktas (18:30)
- Urugvaj 1. liga M Thursday
-
- Cordon - Aguada (fri 2:15)
- Velika Britanija 1. liga M Thursday
-
- London Lions - Surrey Scorchers (20:45)
- Estonija 1. liga M Thursday
-
- Viljandi - Tallas (18:00)
- Francuska 1. liga M Thursday
-
- Dunkerque - Nimes (20:00)
- Ivry - Limoges (20:30)
- Koreja 1. liga M Thursday
-
- Incheon City - Hawks (11:00)
- Koreja 1. liga W Thursday
-
- Sugar Gliders - Colorful Daegu (13:00)
- NjemaÄka 1. liga M Thursday
-
- Hamburg - Gummersbach (19:00)
- Lemgo - Burgdorf (19:00)
- Goppingen - Wetzlar (19:00)
- Lowen - Melsungen (19:00)
- Eisenach - Stuttgart (19:00)
- Norveška 1. liga W Thursday
-
- Byasen - Fana (18:00)
- Larvik - Follo (18:00)
- Kristiansand - Fredrikstad (18:00)
- Sola - Storhamar (18:15)
- Tertnes - Molde (18:30)
- Gjerpen - Raelingen (19:00)
- Poljska 3. liga M Thursday
-
- Sms Zprp Plock - Mazur Sierpc (19:45)
- Portugal 1. liga W Thursday
-
- Madeira Sad - Sao Pedro Sul (21:00)
- Švedska 1. liga W Thursday
-
- Savehof - Hallby (19:00)
- Švicarska 1. liga M Thursday
-
- Geneve - Kreuzlingen (20:30)
- NHL Thursday
-
- Los Angeles - Chicago (fri 4:30)
- NHL Thursday
-
- Minnesota - Seattle Kraken (fri 1:00)
- Winnipeg Jets - Vancouver (fri 2:00)
- Calgary - San Jose (fri 3:00)
- Colorado - Edmonton (fri 3:30)
- Las Vegas - Anaheim (fri 4:00)
- Los Angeles - Chicago (fri 4:30)
- PWHL W Thursday
-
- Montreal - Minnesota (fri 1:00)
- Boston - Toronto (fri 1:00)
- VHL Thursday
-
- Akm - Neftjanik Almetjevsk (18:00)
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Unicaja undefeated, but well-aware of German quality
Alba's coach Obradovic says his team didn't play tough enough defense in their Euroleague opener, being too respectful of Moscow. He expects a different kind of approach today
Unicaja have done four official matches to record four wins, none of them by less than 9 points. We need to be realistic and admit Unicaja's draw was quite favorable so far, matching them up with poorly performing Andorra, Manrese and Kutxa in ACB league, and one of the weakest Euroleague opponents Cedevita.
Joan Plaza's team have done their job and that is all that matters. The most important thing in sports is to live up to one's expectations. Unicaja were expected to deliver in those games and they have, but the challenged they're faced with today might be a bit tougher with Alba Berlin being a level above all their previous opponents.
- We can win this, especially home and especially with our fans' support. But, Alba are a tough challenge - Ryan Toolson, who weren't as efficient last weekend in the Manresa game as he was in Zagreb against Cedevita, said.
Despite shooting 2 for 8 on Sunday, his stats in the first four games are amazing for a shooting guard - his three point shooting percentage is 56%, two-point 65%, and he never missed a single free throw in those four games. As good as Toolson is, he's not the top player at Unicaja. His teammate Fran Vazquez is probably the best center in Europe at the moment, having recorded 18 points and 8 rebounds in only 18 minutes against Manresa. Granted, the opponent is not a top-level team, but Vazquez is currently one of Unicaja's driving forces. He picked up exactly where he left off last season in the ACB league semi final series with Real.
- We're a good team with good players both in defense and offense. Fran has been our rock this season, he's doing brilliantly. He was the MVP in ACB league last round. Granger did that game well too, we weren't really efficient but we acted together as a team - Toolson said. A lot of responsibility is on Granger since Calloway left. He scored 13 points, greatly improving his performance compared to the Cedevita game (1/7).
- Winning home games is extremely important in Euroleague, just like winning ACB league home games. Alba are the leading team in the German league, currently on a 5-0 record. Also, they beat the Spurs. It will be tough today - we need to do our best - coach Plaza said. Caleb Green is still not doing as expected, but Plaza believes that to be down to 'the new game system and adjustment'.
- We are undefeated, but there is still so much room for us to improve.
Carlos Suarez didn't play a single game so far, and might not be on the team today either.
Alba had a very bad start to Euroleague (CSKA Moscow) that could not have been made up for with a convincing win in Bundesliga two days later. The team from Berlin are on a 5-0 record in Bundesliga, mostly beating the opponents easily. The last round meeting with Crailsheim was no different as Alba took an early lead, limiting the opponent to only 8 points in the first quarter. They were 18 points up by half time, leaving the opponent with no chance.
Center Leon Radosevic has had more attempts than any other player on his team, having scored 12 points in 10 shots. Marko Banic spent only 16 minutes in the game but proved to be very efficient once again (5/6). Alex King added 20 points (7/8) and since Stojanovski got injured, Obradovic didn't have to choose which foreigner to keep off the list.
Alba should forget about the Crailsheim game as soon as possible and focus on a better Euroleague performances. If they do as they did in the opener, they won't stand a chance in Malaga.
- CSKA, Maccabi and Unicaja are the leading teams in out group. If you don't do your very best, you won't stand a chance against either one of them. And we failed to do our best against CSKA. We need to play a confident defense in Malaga - Obradovic said and Giffey added:
- We want to play aggressive team defense, that's out style and it will help.
Reggie Redding is one of the players Obradovic has high hopes for, but he has not been at his last season's level. That is not very obvious in Bundesliga but when it comes to Euroleauge, he need to be the driving force, especially when Alba meet the top teams. He was not doing his best against CSKA, despite being Alba's top scorer with 11 points.
- We want to start aggressive today. We didn't play a tough enough defense against CSKA, we were too respectful of them...We need to pay Toolson special attention, he's one of the best shooting guards in Europe, but Stefansson deserves our attention as well - Obradovic said.
- likes: 0
- Thumbs up
- Like this preview
**There is a chance that the odds shown on this page are not actual odds at this moment, due to a slight delay in processing the odds.